צפו: ברק וגנץ התבדחו על חיילות וביקשו לצנזר

שר הביטחון והרמטכ"ל תועדו כשהם צוחקים על נושא שירת הנשים בצה"ל, ואז פנה גנץ לנציגי התקשורת: "אם זה ישודר, זו הכתבה האחרונה"

מיה מנע | 6/12/2011 17:16 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בעוד הדיון על הדרת הנשים במרחב הציבורי והצה"לי רק מתגבר וממשיך לעורר מחלוקות, נתפסו היום (ג') שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל בני גנץ כשהם מתבדחים בנושא. לאחר שהבינו כי תועדו, פנה גנץ לנציגי התקשורת והזהירם שלא לשדר את הקטע.

- ברק ביקש לדחות אי אמון, יחימוביץ' סירבה
- רק 25% מבכירי המגזר הציבורי בארץ הם נשים
- צנזורה ברכבת הקלה: הנשים נעלמו מן הקמפיין

צילום: חדשות 10 ורויטרס
צילום: חדשות 10 ורויטרס
צילום: חדשות 10 ורויטרס

שר הביטחון והרמטכ"ל הגיעו לצפות מקרוב באימון של גולני בצפון הארץ. ברק שאל את הרמטכ"ל ואחד הקצינים שהיו בשטח על חיילות גולני שנכחו באזור: "מי זה הבנות פה? מהגדוד? מהחטיבה? מהאוגדה?".

גנץ השיב לו: "הן בהפסקות שרות. בהפסקה הן מתחילות לשיר". ברק, שרק לפני מספר ימים התנגד להעלות לדיון הציבורי את סוגיית הפגיעה בנשים בצה"ל, הציע: "יש פה את דנה מתקשורת של השר, היא מושבניקית היא יכולה לשיר והיא בלי מדים".

לאחר מכן פנה הרמטכ"ל לכתבים שהיו במקום וביקש מהם שלא לשדר את הקטע. גנץ אמר לכתב גלי צה"ל: "גל"צ, זה לא ישודר האירוע הזה, גם אם זה הסקופ של החיים שלך זה נשאר אצלך בטייפ". לכתב ערוץ 2 אמר: "גם אליכם אני פונה, אחרת זאת תהיה הכתבה האחרונה שלכם".
"בני גנץ הוא ג'נטלמן אמיתי"

בגלי צה"ל לא שודרה השיחה בין הרמטכ"ל לשר הביטחון, ואילו בחדשות ערוץ 2 העלו את הקטע המדובר לאתר האינטרנט וכתבו: "בעקבות הדברים, פנה משרד הביטחון למערכות כלי התקשורת וביקש לצנזר את שידור הבדיחה הלא מוצלחת. יתרה מזאת, גם בקטע הווידאו שהופץ על ידי סוכנויות הידיעות הזרות צונזרה השיחה הבלתי רשמית". מנכ"ל חדשות ערוץ 2, אבי וייס, סירב להגיב לדברים.

אבל לא כולם זועמים על השיחה בין גנץ לברק. "בני

גנץ הוא ג'נטלמן אמיתי", אמרה הכתבת הצבאית של קול ישראל כרמלה מנשה, "אני מכירה אותו שנים רבות ואין בו שמץ של שוביניזם או זילזול בנשים. להפך, ההתייחסות שלו תמיד עניינית ומכבדת נשים כשמדובר בכל נושא מגדרי".

מדובר צה"ל נמסר: "הדברים נאמרו בבדיחות הדעת בשיחה פתוחה ותו לאו. צר לנו על הפרשנות שניתנה לדברים. האמירה נוגעת לעיסוק היתר בנושא. ראוי לשמור על רוח טובה ופרופורציות בנוגע לאמירות".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים