שטפון בפיליפינים: 140 הרוגים, מאות נעדרים והמניין צפוי לעלות

סופה טרופית פקדה את דרום המדינה, ביממה האחרונה ירדו בין 10 ל-25 מ"מ של גשם מדי שעה. ערים, כפרים ועיירות נשטפו בזרם העז והמים הגיעו עד לגגות הבניינים. המונים נכלאו בבתיהם וטבעו, הניצולים מנסים למצוא מחסה באזורים המוגבהים. רשויות החילוץ במדינה מדווחות מהשטח ומעריכות כי הנזק רב אף יותר

סוכנויות הידיעות | 17/12/2011 5:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אסון טבע בפיליפינים: סופה פתאומית גרמה לשטפונות עזים במדינה, עשרות נהרגו ועוד רבים נעדרים.

כוחות ההצלה מחלצים תושבים בעיר קאגיאן
כוחות ההצלה מחלצים תושבים בעיר קאגיאן צילום: איי-פי
כוחות החילוץ בדרום המדינה מסרו כי 140בני אדם נהרגו בשטפונות הפתע העזים שהחריבו עיירות וכפרים רבים במדינה, 260 מוגדרים כנעדרים.

למואל גונדה, ראש צוות החילוץ בעיר קאגיאן דה אורו, סיפר לסוכנות הידיעות איי-פי כי במקום נתגלו 40 גופות. ראש העיר הסמוכה איליגאן, דיווח על 15 הרוגים בעירו וכן על נעדרים רבים.

ראש סוכנות החילוץ הלאומית, בניטו ראמוס, אמר כי גורמים רשמיים במדינה ממשיכים לקבל דיווחים מהשטח וצפה כי מספר הנפגעים יעלה. לדבריו, ביממה האחרונה ירדו 25 מ"מ של גשם מדי שעה וגרמו לנהרות לעלות על גדותיהם.

מי השטפונות הצטברו במהירות עד לגובה גגות הבתים. כתוצאה מכך, תושבים רבים נותרו כלואים בבתיהם וטבעו. "קיבלנו דיווחים על הצפה מאסיבית

ברחבי המחוז, בעיקר בערים איליגאן וקאגיאן דה אורו", פירט. הוא הוסיף כי עשרות אלפים נמלטו והם מחפשים מקלט על קרקע מוגבהת יותר.

השטפונות נגרמו כתוצאה מהסופה הטרופית "וואשי", שהמטירה גשמים עזים על מחוז מינדאנאו שבדרום המדינה במשך הלילה. בטייפונים ממושכים שהתרחשו בחודש ספטמבר האחרון בפיליפינים, נהרגו יותר ממאה בני אדם בצפון במדינה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''חדשות חוץ''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים