שמות החשודות ברצח אלי ללוז הותרו לפרסום

מרינה טרסנקו, בת 23, ואנה קרומישינה, בת 24, הן שתי נערות הליווי שנעצרו בחשד לרצח הד"ר לכימיה, שגופתו נמצאה בדירתו בתל אביב

אבי אשכנזי | 4/1/2012 14:57 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שופט בית משפט המחוזי בתל אביב ציון קפאח התיר היום (ד') לפרסם את שמותיהן של שתי הנשים החשודות ברצח הד"ר לכימיה אלי ללוז, שגופתו נמצאה בדירתו ברחוב דיזינגוף בעיר: נערות הליווי אנה קרומישינה בת 24 ומרינה טרסנקו בת 23.
החשודה מרינה טראסניקוב בהארכת המעצר
החשודה מרינה טראסניקוב בהארכת המעצר צילום: אריק סולטן

המשטרה עצרה לחקירה בשבוע שעבר את קרומישינה וטרסנקו בחשד כי רצחו את ללוז וכן את שני בני זוגן החשודים בסיוע ובתכנון הרצח. כחלק מחקירת הרצח, נמצאו בדירתו של ללוז מספרי טלפון של נערות ליווי, שעם חלקן הוא היה ככל הנראה בקשר, בהם פתק בו נכתב שם ומספר טלפון של נערה אחת.

בדיקה במכשיר הסלולרי של ללוז העלתה כי היה בקשר טלפוני עם אותה אישה שעות לפני הרצח, אך החוקרים לא יכלו לברר פרטים על הטלפון הנייד מכיוון שהיה מדובר במכשיר "טוקמן", בו הלקוח רוכש כרטיס מבלי להשאיר פרטים מזהים.

אז החליטו חוקרי המשטרה להיעזר בצוותים מיוחדים של ימ"ר תל אביב - אנשי מחקר התקשורת של המטה הארצי, אנשי המעבדה לזיהוי פלילי ובלשי היחידה הסמויה של משטרת מחוז תל אביב. "מהר מאוד הבנו שמי שביצע את הרצח קשור לתחום עבירות המוסר", אמר תת ניצב יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון במשטרה.

החוקרים הצליחו לצמצם את רשימת הטלפונים ל-30 מספרים ולאחר מכן ל-18 חשודים פוטנציאליים, וקבעו כי הפשע בוצע בין השעות 23:00 ל-2:30 בלילה. בהמשך ביצעו החוקרים שורה של פעולות חקירה שכללו מחקרי תקשורת ומעקבים אחר החשודות הפוטנציאליות, בהם השתתפו גם בלשי היחידה הסמויה.
בדירתם נמצאה הטלוויזיה וחלק משלל השוד

החוקרים ניסו לבדוק איזה ממספרי הטלפון שברשותם נושא את כרטיס הסים אליו חייג ללוז לפני הרצח. בשלב מסוים אף התקשר ראש צוות החקירה לאחת החשודות וביקש להזמין אותה אליו תוך שהוא מתחזה ללקוח, אך האישה, שהתבררה מאוחר יותר כחשודה המרכזית בפרשה, השיבה בשלילה והסבירה כי היא עייפה וסובלת מכאב ראש.

החשודה השנייה נעצרה בתקווה כי המכשיר הסלולרי נמצא ברשותה, אך החוקרים התבדו. לבסוף הגיעו השוטרים לדירה באשדוד בה גרו שתי נערות הליווי ועצרו אותן וכן שני אחים, בני הזוג של השתיים. בדירתם של הארבעה נמצא חלק משלל השוד, כולל מכשיר ה-LCD שהיה תלוי על הקיר.במהלך המעצר ניסתה החשודה המרכזית להיפטר מהטלפון הנייד, אך הבלשים הצליחו לשים עליו את ידם. לאחר תשאול מאומץ נשברה והודתה כי השתתפה ברצח. בהמשך ביצעה שחזור מלא של הרצח, הכירה פרטים מוכמנים מהזירה ואף קשרה את שלושת החושדים האחרים למעשה. מעצרם של הארבעה הוארך ביום שישי האחרון בבית המשפט בתל אביב.

בחקירתה סיפרה לחוקרים כי הגיעה לפני מספר חודשים לארץ כדי לעבוד כיצאנית, וכי ללוז התקשר אליה כמה ימים לפני הרצח, הזמין אותה לביתו ושילם לה 200 יורו. ביום הרצח התקשר אליה שוב, אז הציעה לו להגיע עם חברתה וסיכמה עמו על תשלום של 400 יורו.

במשטרה מניחים כי השתיים תכננו, יחד עם בני זוגן, לשדוד את ללוז ולרצוח אותו. בשעה 23:00 הגיעו שתי החשודות לבניין ועלו לדירתו של ללוז בקומה השלישית, שם שתו עמו משקאות חריפים ואחת מהן הניחה בכוסו כדור סם במטרה לטשטש אותו. בשלב מסוים עברו השלושה לחדר השינה והחלו לקיים יחסי מין, ואז שלפו הנשים סכין שהניחו בסמוך ודקרו את ללוז, כאשר אחת מהן אף הניחה על ראשו שקית כדי לחנוק אותו.

לאחר שהתמוטט, גנבו נערות הליווי חפצים מדירתו, ד
לאחר שהתמוטט, גנבו נערות הליווי חפצים מדירתו, ד"ר אלי ללוז 
לאחר שהתמוטט ומת החלו נערות הליווי להסתובב בדירה ולקחו ממנה מספר חפצים, ובהם מסך ה-LCD וסכום כסף בסך 2,000 שקלים. אז התלבשו השתיים, התיישבו בסלון והמשיכו לשתות משקאות חריפים. לאחר מכן סגרו את החלונות בדירה והציתו בה אש, כשאחת מהן שופכת את שאריות האלכוהול על גופתו של ללוז ועל הרהיטים. אך כפי שקרה ברצח משפחת אושרנקו בראשון לציון, גם כאן כבתה האש בשל מחסור בחמצן. כאשר עזבו את הדירה, לקחו עמן החשודות את הכוסות, הסכינים והבקבוקים וניסו לטשטש ראיות.

עם יציאתן מהדירה עצרו השתיים מונית ונסעו בחזרה לאשדוד, ובמשטרה מנסים כעת לאתר את נהג המונית שהסיע אותן. "אנחנו מאמינים שהנהג זוכר היטב במי מדובר", אמר גורם בכיר במשטרת תל אביב. "זה לא שגרתי ששתי נשים עוצרות מונית בשעה שלוש בבוקר, כשבידן מסך LCD, ומבקשות לנסוע לעיר אחרת. אנחנו מקווים שנהג המונית ייצור איתנו קשר עכשיו עם חשיפת הפרט הזה".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו שיבח את צוות החקירה של מרחב ירקון על תפקודם בפרשה: "פענוח הרצח בוצע במהירות ומקצועיות רבה, פעולה נחושה זו משקפת את מדיניות הארגון שנקבעה לשנים הקרובות ועיקרה הגדלת סיכוי העבריין להיתפס".

ד"ר ללוז, בן 77, נמצא בשבוע שעבר בדירתו השרופה ללא רוח חיים על ידי כוחות הכיבוי שהתמהמהו מלהגיע למקום לאחר שאחת השכנות בבניין הבחינה בריח חריף של שריפה העולה מדירתו של ללוז.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים