יום שמח בשבילכם

יש חור גדול במרכז הפוליטיקה הישראלית. היו רבים שנבלעו בחור הזה ונעלמו, אבל צריך להמשיך לנסות, וליאיר לפיד יש סיכוי מצוין להצליח

אמנון דנקנר | 9/1/2012 16:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
תגיות: יאיר לפיד
הטור הזה נכתב מתוך התרגשות מסוימת. אחרי הכל, בעודי כותב אותו מציץ אליי מקצה שולחן הכתיבה שלי טומי לפיד ז"ל, ממוסגר בתמונה, שקוע בהרהור. מה הוא היה חושב היום? אין לי ספק שהוא היה מודאג וגאה, חרד ושמח. יש מקומות נחמדים יותר לשלוח אליהם בן יקיר מאשר החיים הפוליטיים, ויש שמחות גדולות יותר מאשר לראות אותו מתחיל לספוג אש כבר היום. אבל מצד שני גם טומי ידע היטב שיגיע הרגע שבו יחצה בנו את הקו ויעבור לפעילות ציבורית.

יש איזו הנחה מוטעית לגבי יאיר לפיד, שלפיה מכיוון שהוא איש נחמד ובעל חיוך שובה לב, הוא צריך להיות סוג של נרקיסיסט מפונק שיסלוד מעבודה פרלמנטרית אפורה ומכניסה למטבח הפוליטי הפנימי, שבו נכווים לא מעט.

אין דבר רחוק יותר מהמציאות. יאיר הוא איש חרוץ וקפדן, בעל זיכרון פנומנלי ויכולת לימוד מרשימה. לבד מזאת, הוא לא אדם שיירתע מעימותים ויתכופף בפני בעלי עוצמה. מאחורי החיוך הנחמד שלו מסתתר אמנם אדם נחמד וטוב לב, אבל כזה שיש לו הרבה ברזל בנשמה ובעמוד השדרה.
לפיד ודרעי יטלטלו את המערכת

ההצטרפות שלו לחיים הפוליטיים מהווה תוספת כוח רצינית. זה עלול להישמע נאיבי, אבל הרושם הברור שלי הוא שלפיד עושה זאת מתוך תודעה כנה של שליחות. אחרי הכל, הוא מוותר על נכסים בעלי ערך ציבורי וכלכלי רב ועל חיים נוחים שבהם הדבר הגרוע ביותר שיכול היה לקרות לו היה ביקורת טלוויזיה חמוצה פעם בחצי שנה.

יאיר יכניס לפוליטיקה הישראלית מאור פנים, ישראליות נורמלית של מי שגדל באהבה, ואישיות שהיא הרבה יותר מורכבת ומעניינת ממה שנוטים לחשוב. הוואקום שקורא לו הוא עצום - יש חור גדול במרכז הפוליטיקה הישראלית שמשווע לסוג אחר של מנהיגות ואופקים. נכון, היו רבים שנבלעו בחור הזה ונעלמו, אבל צריך להמשיך לנסות, וליאיר לפיד יש סיכוי מצוין להצליח כי הוא, טוב, הבה נודה, איש מאוד מוצלח.

כל מי שחושב שהחיים

הפוליטיים ידהימו אותו באינטנסיביות שלהם מוזמן לראות מה יאיר עשה בזמן האחרון: הוא הגיש תוכנית בטלוויזיה, כתב טור שבועי ומאמרים בעיתון, למד במסלול לדוקטורט באוניברסיטה, לימד בהתנדבות בבית ספר תיכון, כתב על אביו ספר מרגש שזכה לשבחים ונעשה רב מכר, עסק בפעילות צדקה אינטנסיבית, הופיע עם רמי קלינשטיין ונגנים ברחבי הארץ, ואני לא מדבר על הלימוד המאומץ שנקט כדי להכין עצמו לחיים הציבוריים.

אם אני נשמע כמו דוד גאה, זה משום שזה המצב, אך לא הייתי חולם לכתוב כאן דברים שאיני מאמין בהם. אני מבטיח לכם שזהו יום שמח בשבילי. אני מבטיח לכם שזה צריך להיות גם יום שמח בשבילכם. לפיד ואחריו, כך אני מקווה, אריה דרעי - כל אחד מכיוונו ועם ייחודו - יטלטלו את המערכת ויכניסו אוויר למקום שמתחיל להתעפש.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

אמנון דנקנר

צילום: .

סופר ופובליציסט. בעבר עבד בעיתונים דבר, הארץ וחדשות. ערך את מעריב והשתתף בתוכניות טלוויזיה רבות , הבולטת בהן "פופוליטיקה" בערוץ 1

לכל הטורים של אמנון דנקנר

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים