דני רוזן עותר לבג"ץ: עצרו את ספר הזיכרון

בן זוגה של אהובה תומר דורש למנוע השלמת הספר שמנציח את חללי השריפה כי הוא מפלה בין השוטרים והכבאים לצוערי השב"ס

יונתן הללי | 26/1/2012 21:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דני רוזן, בן זוגה של אהובה תומר שנספתה באסון הכרמל, ייפנה ביום ראשון בבוקר לבג"ץ בדרישה שיורה לשירות בתי הסוהר או לכל גורם אחר שאחראי על הפצת הספר שאמור להנציח את חללי אסון הכרמל, לאסור על השלמתו לפני שיופץ.

דני רוזן בטקס הזיכרון להרוגי אסון הכרמל
דני רוזן בטקס הזיכרון להרוגי אסון הכרמל צילום: פול, חגי פריד
רוזן טוען בעתירתו כי לא זו בלבד שאיש לא התייעץ איתו או ביקש ממנו פרטים על בת זוגו, נודע לו כי חללי השב"ס מונצחים כל אחד על פני שלושה עמודים בעוד קציני המשטרה ואנשי כיבוי האש הונצחו על גבי עמוד אחד.

"איש לא דיבר איתי, איש לא קיבל ממני פרטים על בת זוגי. אצל חללי השב"ס, נאמר לי, נעשו תחקירים וישבו עם המשפחות ועיינו באלבומי התמונות של המשפחות. אצלנו פשוט כתבו מה שרוצים", כתב רוזן.
"הספר עושה עוול ומעוות את ההיסטוריה"

עוד כתב רוזן בעתירה, כי אין לאשר הפצת ספר זיכרון שעושה איפה ואיפה בין החללים, "אנשי כיבוי האש שנלחמו בחירוף נפש להציל את יושבי האוטובוס - צוערי השב"ס, מונצחים בצורה מינורית. גם קציני המשטרה שהגיעו לזירה נלחמו עד צאת נשמתם למען הצלת הצוערים שהיו לכודים באוטובוס, והספר כפי שנודע לי, עושה עוול ומעוות

את ההיסטוריה".

רוזן הדגיש כי נראה לו חמור ביותר שגוף מסוים נטל לעצמו את היוזמה להנציח את זכרם של הנופלים בעוד לא מדובר בגוף ניטראלי. מחר בבוקר יגיש רוזן בקשה לקבל לידיו את הספר עוד לפני שזה יאושר לפרסום, במקביל הוא יבקש צו על תנאי מבג"ץ שיורה לשב"ס לחדול מהשלמתו של הספר לפני הפצתו. 

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה של תפוז אנשים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים