המשטרה נגד הורי התאומים: יש לנו "אקדח מעשן"

בית המשפט האריך בארבעה ימים את מעצר האב וביומיים את מעצרה של האם, לאחר שקיבל את טענת המשטרה כי יש ראיות חדשות המחזקות את החשדות להתעללות ואף לשיבוש חקירה. השופט דורון אמר כי האב נותר החשוד המרכזי: "מאזן הראיות הוא לחובתו". סנגורם של ההורים: החוקרים איימו על בני הזוג

אבי אשכנזי ונתיב נחמני | 5/2/2012 13:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בדיון שנערך היום (א') בבית משפט השלום בתל אביב בפרשת ההורים החשודים שטלטלו את ילדיהם התאומים, שאחד מהם מת, הציגה המשטרה ראיות חדשות המחזקות את החשדות להתעללות ומהוות לטענתה "אקדח מעשן". השופט אביחי דורון אמר כי האב נותר החשוד המרכזי והאריך את מעצרו בארבעה ימים. מעצרה של האם הוארך ביומיים.

- פרשת התאומים: אם הפעוטות שוב נעצרה
- האם שוחררה, התאומה הועברה לאופוטרופוס
- נקבע סופית מות התינוק, ההורים חשודים בהריגה

ההורים החשודים בהתעללות בתאומים בבית המשפט
ההורים החשודים בהתעללות בתאומים בבית המשפט צילום: יהונתן שאול
נציג המשטרה, רב פקד אבי אוחיון, אמר בדיון כי הראיות החדשות אף מחזקות את החשד לפיו בני הזוג שיבשו את חקירתם במשך כמה ימים באופן מובנה, במהלך אשפוזם של התינוקות בני הארבעה חודשים בבית החולים שיבא.

בתשובה לשאלת הסנגור, עו"ד ציון אמיר, אמר רב פקד אבי אוחיון: "יש לנו את האקדח המעשן כבר מהיום הראשון של החקירה" הסנגור הקשה: "אם כך אתם יכולים להגיש כתב אישום נגד ההורים?", והחוקר השיב: "זה כדור בתוך המטרה ואת זה אין לנו עדיין".

בהחלטתו על הארכת מעצרם של ההורים כתב השופט אביחי דורון: "אם בהארכת המעצר הקודמת קבעתי שמאזן הראיות נוטה קצת יותר לטובת החשוד, הרי שעתה מאזן הראיות הכללי הוא לחובת החשוד".
"עניין לא כשר אירע לגבי הילדים"

השופט אף רמז בדבריו לגבי האפשרות להגיש כתב אישום נגד ההורים, כשאמר שאם בדיון הקודם הוא סבר שהתשתית הראייתית הקיימת עדיין לא מאפשרת הרשעה, "הרי שעוצמת מסקנה זו פוחתת בדיון הנוכחי וגם אם נדרשות ראיות נוספות, הרי שהמרקם הכללי של הדברים עדיין מעיד שעניין לא כשר אירע בכל הנוגע לילדם המנוח של בני הזוג, וככל הנראה גם לגבי ילדתם".

הסנגור עו"ד ציון אמיר טען בדיון כי ההורים זוכים לאיומים מצד החוקרים. "אתם אמרתם לאמא שאם היא לא תודה תיקחו לה את הילדה ושהיא לא תראה אותה לעולם", הטיח בנציג המשטרה,
שהשיב: "זה לא נאמר בצורה הזאת, אמרנו לה שאם לא נדע

מה קרה בבית שלהם לילדים, יהיה קושי לרשויות להחזיר את הילדה אל הבית".

אמיר המשיך והקשה: "אתם מכנים אותה בחקירות שקרנית ועבריינית ואומרים לה 'אנחנו נחקור אותך כמו כל עבריינית אחרת'. אתם אמרתם לה שאתם תגרמו להם למכור את כל הרכוש ואת הבתים כדי לממן את הייצוג המשפטי". לכך השיב החוקר: "אני לא רואה כל פסול בכך".

אמש עצרה המשטרה את האם לחקירה בשנית, לאחר ששוחררה ממעצר בשבוע שעבר. על פי טענת המשטרה, האם הובאה לחקירה נוספת בעקבות סתירות מהותיות שנתגלו בעדותה. בשבוע שעבר האם אף עברה בדיקת פוליגרף, ונמצאה דוברת שקר בחלק מן השאלות שהוצגו בפניה.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה של תפוז אנשים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים