ט"ו בשבט: 1,500 עצים לזכר בני משפחת פוגל

כאלפיים מטיילים פקדו היום את המסלולים בשומרון וקיימו טקס נטיעות באיתמר. ראש המועצה: "המטיילים מחקו הקו הירוק ברגליים"

עמיחי אתאלי ואורי בינדר | 9/2/2012 1:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אלפי אזרחים נטעו היום עצים בכל רחבי הארץ לרגל חג האילנות, ט"ו בשבט. במסגרת זו, למעלה מאלפיים אזרחים טיילו היום ברחבי השומרון, ונטעו כאלף וחמש מאות עצים בישוב איתמר לזכר נרצחי משפחת פוגל ז"ל.

הטיולים בשומרון נערכו במסגרת פרוייקט "שומרון - נעים להכיר" של המועצה האזורית שומרון. בין המטיילים היו בעיקר מתפקדי הליכוד, חברי ועדי עובדים, בוגרי תנועות בית"ר וסטודנטים מארצות הברית וצרפת.

בשיאו של יום הסיורים, ביקרו למעלה מ-1,000 מתפקדי הליכוד, בישוב איתמר ונטעו אלף וחמש מאות עצים במתחם בית המדרש "משכן אהוד", הנבנה בימים אלו באיתמר לזכר אודי פוגל ז"ל. אביו של הרב אודי פוגל ז"ל, חיים פוגל, ריגש את המשתתפים בהשתתפותו באירועים ובנטיעת עץ לזכר בנו.

טקס הנטיעות המרכזי התקיים במעמד ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, יו"ר "הליכוד העולמי" ח"כ דני דנון וראש הישיבה באיתמר תא"ל (מיל) הרב אביחי רונצקי. בסיורים השתתפו גם יו"ר היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, ראשי סניפים, סגני ראשי ערים, פעילים מרכזיים ומתפקדי ליכוד.
צילום: מיזם ''השומרון - נעים להכיר''
ח'' דנון וגרשון מסיקה בטקס הנטיעות באיתמר. צילום: מיזם ''השומרון - נעים להכיר''
נטיעות גם בדרום

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר בטקס הנטיעות: "לפני שנה חיות אדם באו לרצוח משפחה שלמה מתוך מגמה שתעקור את ההתיישבות כולה מיהודה ושומרון. אנו שמחים מאוד באלפי המטיילים שהגיעו היום לשומרון ומחקו את הקו הירוק ברגליים. אין כמו ט"ו בשבט כדי לטייל ולטעת בלב הארץ - השומרון".

"נטיעת עצים ויצירת חיים שעוד ילבלבו על אדמת הישוב איתמר, ינציחו את הנרצחים על ידי אמירה אחת ברורה - יהודה ושומרון היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל". אמר. ח"כ דני דנון אמר

"עלינו לבנות ולא לוותר. על כל פיגוע נקים עוד בית ועוד ישוב, ונמשיך לממש את זכות האבות שניתנה לנו על הארץ הזאת".

בדרום, הצטרף היום לחגיגת הנטיעות מפקד אוגדת עזה, תא"ל יוסי בכר, שהשתתף בטקס הנטיעות במועצה האזורית "אשכול" יחד עם ראש המועצה, חיים ילין, תושבי המועצה וחיילי צה"ל.

"הפעילות שלנו היא לא רק מול האויב בצד השני אלא בעיקר לצד ויחד עם תושבי האזור. הקשר של חיילי האוגדה לתושבים הוא חזק וחשוב לשני הצדדים", ציין תא"ל בכר בטקס הנטיעות הדרומי.

צילום: דובר צה''ל
ראש מועצת אשכול חיים ילין עם מפקד אוגדת עזה תא''ל יוסי בכר צילום: דובר צה''ל
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה של תפוז אנשים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים