אושרה תוכנית לעידוד השכלה גבוהה לחרדים

המל"ג קוראת לגופי האקדמיה לפתוח מסגרות חדשות ליד יישובים חרדיים כדי להקל את בעיית האבטלה במגזר. עלות הפרויקט: 180 מיליון שקלים

עמרי מניב | 9/2/2012 15:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) אישרה תוכנית חומש להנגשת מערכת ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי. לצורך התוכנית הוקצו 180 מיליון שקלים והיא פועל יוצא של הרפורמה שנחתמה במערכת ההשכלה הגבוהה בשנת 2010.

כל חרדי שמעוניין יוכל לרכוש מקצוע
כל חרדי שמעוניין יוכל לרכוש מקצוע צילום אילוסטרציה: אריק סולטן
במל"ג הבהירו כי התוכנית תתבסס על מספר עוגנים: כבוד הדדי, הכרה במאפיינים הייחודיים של המגזר החרדי, הקפדה על רמה אקדמית גבוהה ובחירת מקצועות מוטי תעסוקה.

"התוכנית תאפשר לכל חרדי המעוניין בכך, לרכוש מקצוע אקדמי ברמה גבוהה כדי להשתלב בשוק תעסוקה איכותי, לצד שמירה על אורחות חייו, תפיסותיו ואמונותיו", הבטיחו בוועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג, הגוף שאישר את יישום התוכנית.

במסגרת התוכנית, תעודד המועצה מוסדות אקדמיים להקים מסגרות המותאמות לצרכיה הייחודיים של האוכלוסיה החרדית, אשר תתמקדנה במקצועות יישומים. המסגרות צפויות להתפרס בהתאם לריכוזי יישוב חרדיים. במקביל,

יחוזקו המסגרות הקיימות כיום (בירושלים ובבני ברק) ותועלה רמתן האקדמית.

מנתוני דו"ח בנק ישראל לשנת 2010 שעמדו לנגד עיני הוועדה, עולה כי בשנה זו שיעור תעסוקת הגברים החרדיים עמד על כ-38% לעומת נתון כפול בקרב הגברים היהודים. עוד עולה מהדו"ח כי 60% מהאוכלוסייה החרדית נמצאים מתחת לקו העוני. על פי נתוני המל"ג, בשנת הלימודים האקדמית הקודמת למדו במערכת ההשכלה הגבוהה כ-6,000 סטודנטים חרדים, מתוכם כ-3,400 נשים.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה של תפוז אנשים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים