ארדואן לאיראן: אל תפגעו בישראלים באדמתנו

המוסד העביר לשלטונות אנקרה מידע מודיעיני על כוונת האיראנים לבצע פיגוע גדול בשטחם. בתגובה, כך על פי דיווח בעיתון הטורקי "זמאן", העבירה אנקרה לכוח "אל קודס" של משמרות המהפכה מסר חריף לבל תבצע פיגוע נגד ישראלים או מטרות יהודיות

בן כספית | 14/3/2012 8:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
על רקע החשש לפיגוע תוצרת איראן: טורקיה הזהירה את איראן לבל תבצע פיגוע נגד ישראלים או מטרות יהודיות בשטחה - כך מדווח העיתון הטורקי "זמאן". במקביל, ממליץ המטה ללוחמה בטרור לישראלים להימנע מביקור בטורקיה בימים הקרובים בשל מידע על כוונתה של איראן להוציא לפועל באופן מיידי פיגוע נגד יעדים יהודיים וישראליים בטורקיה.

התרעה על כוונת פיגוע מיידי. שוטרים בטורקיה
התרעה על כוונת פיגוע מיידי. שוטרים בטורקיה צילום ארכיון: רויטרס
לפי הדיווח, המסר הטורקי היה חד, נחרץ והועבר ישירות לכוח "אל קודס" במשמרות המהפכה האיראניים, אשר אמון על הפצת טרור ופעילות נגד ישראל. זה הכוח הנחשב אחראי לנסיונות הפיגוע האחרונים נגד יעדים ישראלים ויהודים בדלהי, תאילנד וטביליסי.

ההערכה היא כי הטורקים קיבלו מישראל מידע מודיעיני מדוייק המוכיח כי איראן מתכננת לבצע פיגוע ראווה גדול נגד מטרה ישראלית או יהודית בשטחם, באמצעות המוסד הישראלי.

המסר הטורקי הזהיר את איראן לבל "תשחק במגרש שלנו". הטורקים קרובים היום לאיראן הרבה יותר מלישראל, וההערכה היא כי לא העבירו את האזהרה לאיראן מ"אהבת מרדכי", אלא יותר כדי להמנע ממהומה בינלאומית במקרה של ביצוע פיגוע בשטחם, כמו גם הרצון לחסוך מעצמם אי נעימות קשה בחזית הדיפלומטית.

אם אכן יתממש הפיגוע האיראני המתוכנן, ייאלצו הטורקים להסביר מדוע לא פעלו לסיכולו, בעיקר כשהיה בידם המידע המדוייק. פיגוע כזה יאלץ אותם לקיים חקירה ואולי גם לגלות שמקור הפיגוע באיראן, מה שיסבך אותם עוד יותר.

כך או כך, אזהרת המסע שהוציא המטה ללוחמה בטרור מכוונת ליעד תיירותי שהתרוקן בשנתיים האחרונות ממטיילים ישראלים, אשר הורידו אותו ממפת היעדים שלהם, במיוחד לאחר ההשתלטות

על הספינה מרמרה שהייתה בדרכה לרצועת עזה. הרוב המכריע של הישראלים שעדיין טסים לטורקיה, נוחתים באיסטנבול בעיקר לצורך טיסות המשך למזרח הרחוק באמצעות חברת התעופה "טורקיש איירליינס" המציעה מחירים אטרקטיביים.

מקצת הנופשים שעדיין יצאו בקיץ האחרון לאנטליה ולשאר האתרים ברחבי טורקיה היו כמעט כולם מהמגזר הערבי, וגם אלה חדלו כמעט לחלוטין מלטוס למדינה האיסלאמית הגדולה.

בהכנת הידיעה השתתפו אלי ברדנשטיין ורוית נאור

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

עוד ב''צבא וביטחון''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים