מאות מתנחלים הפגינו נגד הכביש לרוואבי

תושבי בנימין מחו על סלילת הדרך החדשה המחברת בין כביש 465 לזה המוביל לעיר הפלסטינית החדשה רוואבי. "הופכים אותנו למטרות נעות"

עמיחי אתאלי | 18/3/2012 20:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
כמאתיים תושבי ההתנחלויות באזור בנימין הפגינו הערב (א') בכביש 465 במחאה על סלילת כביש גישה לעיר הפלסטינית החדשה רוואבי שנחשבת לעיר הדגל והעתיד של הרשות.

הפגנה נגד סלילת כביש הגישה לעיר הפלסטינית רוואבי
הפגנה נגד סלילת כביש הגישה לעיר הפלסטינית רוואבי צילום: אהוד אמיתון - סוכנות תצפית
התושבים, בראשות ראש המועצה אבי רואה, הגיעו לאזור בו מתקיימות העבודות והפגינו נגד החיבור בין שני הכבישים. לתושבים הצטרפו גם פעילי ליכוד שהגיעו לחזק אותם כשהם נושאים את דגלי התנועה.

"רוואבי נולדה בחטא", אמר איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין. "בכוונה תיכננו אותה במיקום מסויים בכדי ליצור רצף ערבי שישרת את המדינה הערבית הנוספת בלב ארץ ישראל. היא פוגעת גם באיכות הסביבה ובאקוויפר ההר של מדינת ישראל".

עוד טען: "אחרי כל זאת, כדי למנוע מפגש יום יומי של עשרות אלפי נהגים ערבים עם אלפי נהגים יהודים, היתה תוכנית להעביר את הכביש לרוואבי במנהרה מתחת לכביש חוצה בנימין. עכשיו מדברים על חיבור זמני שעלול להישאר כך לנצח. החיבור הזמני הזה הוא סכנת נפשות ופצצה מתקתקת".
"אם רכב ישראלי ייקלע לשיירה פלסטינית, זה יגמר רע"

גורם בוועד מתיישבי בנימין הסביר כי הכניסה והיציאה של כלי הרכב הפלסטינים מכביש 465 נעשית עם תמרורים בלבד וללא צומת מרומזר. "אנחנו מכירים את הנהיגה הפראית של רבים מהנהגים הפלסטינים", אמר. "מכניסים אותם כאן לתוך הכביש, הופכים אותו לעורק תחבורה מרכזי מאין כמותו והופכים אותנו למטרות על הכביש".

בנוסף חוששים המתנחלים גם מההיבט הביטחוני של תנועה פלסטינית כבדה על גבי הכביש. "יכול להיות אירוע של לוויה פלסטינית או פקקי תנועה כבדים ואז אם רכב ישראלי נקלע לשיירה פלסטינית כזו, זה יכול להיגמר באירוע מאוד לא נעים", הוסיף הגורם.

בעקבות הקמת העיר הפלסטינית החדשה רוואבי

קיים חשש בקרב המתנחלים מההשלכות של בניית עיר לעשרות אלפי פלסטינים בקרבת יישובים יהודיים. הם מזהים את כביש הגישה לרוואבי כנקודת תורפה ביטחונית ובטיחותית, ופתחו היום במסע ההסברה נגד סלילת הכביש.

הכביש שאמור לחבר את רמאללה לרוואבי נע מדרום לצפון ובאמצעו הוא חוצה את כביש חוצה בנימין שמספרו 465. כביש חוצה בנימין משמש כציר גישה מרכזי ביותר למספר התנחלויות באזור מערב בנימין.

בעתיד אמורה להיחפר מנהרה שבה יסעו הפלסטינים מתחת לכביש 465 אולם כרגע, באופן זמני לפחות, יתחבר כביש רמאללה רוואבי לכביש 465 שיפוך לאורך של כשני קילומטרים לחלק מכביש רמאללה רוואבי.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים