ה"השראה" של מעוז: רצח שהסתיים בזיכוי

בחיפוש בבית של דניאל מעוז הנאשם ברצח הוריו נמצא פסק דין שמסתיים בזיכוי שני רוצחים, כי "השוטרים לא בדקו כראוי חשודים נוספים"

זוהר שחר לוי | 3/4/2012 7:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, יעיד בתחילת החודש הבא במשפטו וינסה לשכנע את הרכב השופטים כי לא הוא רצח את נח ונורית מעוז, אלא אחיו ניר. האם שרטט מעוז עוד בטרם נעצר את דרכו לזיכוי מרצח? פסק דין שבו זוכו מחמת הספק שני נאשמים ברצח, שנמצא על שולחנו של דניאל מעוז בחיפוש המשטרתי, יכול לרמז על כך.
דניאל מעוז מובל למשפט
דניאל מעוז מובל למשפט צילום: פלאש 90


עוד בטרם נעצר מעוז בחשד לרצח הוריו מצאו השוטרים על שולחן העבודה שלו את הכרעת הדין בעניינם של דותן לבוב וירון דהן, שזוכו מרצח רונן אלקיים. פסק הדין שניתן בעניינם מותח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בתיק ועל חקירת רצח רשלנית ביותר.

השוטרים, אמרו השופטים, לא בדקו כראוי "חשודים פוטנציאליים" נוספים, לא חקרו לעומק ממצאים שנמצאו בזירת הרצח, ולא בחנו כראוי את טענות האליבי של שני הנאשמים ואת טענות האליבי של חשודים פוטנציאליים אחרים.
המשטרה לא בדקה לעומק כיווני חקירה נוספים

פרקליטיו של מעוז, עורכי הדין דוד ברהום וארז בר-צבי מהסנגוריה הציבורית, טוענים מתחילת משפטו כי גם חקירת רצח הזוג מעוז הייתה רשלנית. לדבריהם, וכפי שעלה מחקירתם את עדי התביעה, המשטרה לא בדקה לעומק כיווני חקירה נוספים, וגם הממצאים שנמצאו בזירה, בנתיחה שלאחר המוות ובדוחות המומחים, לא נבחנו כראוי.

כך למשל, לטענת הסנגורים, לא נבדקה קביעתו של ראש המכון לרפואה משפטית, פרופ' יהודה היס, כי בזירה פעלו שני תוקפים עם שני סכינים. כמו כן הם טוענים כי לא נבחן לעומק האליבי של האח ניר וגם גרסתו

של דניאל מעוז עצמו לא נחקרה עד סופה.

גם כתב האישום שהוגש נגד לבוב ודהן נראה כתיק סגור, כשהמניע, לטענת הפרקליטות, היה סכסוך רומנטי. אלקיים נרצח בדקירות סכין בקרית חיים, סמוך למסיבה שבה בילו באותה שעה לבוב ודהן.

השניים, לפי האישום, יכלו לצאת מהמסיבה, לדקור את אלקיים ולשוב בלי שיבחינו שנעדרו. זאת בניגוד לטענות המבלים במסיבה כי השניים יצאו רק לרכוש יין וחזרו כעבור מספר דקות. עם זאת, טענות אליבי של "חשודים פוטנציאליים" אחרים לא נבדקו כלל, למרות סתירות ושקרים שנתגלו בחקירתם.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים