כך יסייעו מקומות העבודה למנוע תאונות דרכים

ממחקרים שנעשו באירופה עולה כי נהגים מקצועיים היו מעורבים במספר רב יותר של תאונות שנגרמו בשל עייפות. מקומות העבודה יכולים לצמצם את התופעה

nrg מעריב | 23/4/2012 16:59 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: תאונת משאית
מחקרים שנעשו באירופה לגבי סיבות התנהגותיות לתאונות שבהן מעורבות משאיות הראו כי אחוז התאונות שנגרמו על ידי עייפות היה גבוה יותר מאשר מה שנמצא ברישומים הסטטיסטיים הרשמיים.
תאונת משאית. מקומות העבודה יכולים למנוע
תאונת משאית. מקומות העבודה יכולים למנוע צילום: אלכס רוזקובסקי


בעשור האחרון עלה משמעותית מספר המשאיות הנוסעות בכבישי אירופה. תאונות דרכים שבהן מעורבות משאיות נוטות להיות חמורות יותר מתאונות אחרות בגלל הגודל והמאסה של כלי הרכב .פרויקט PRAISE (מניעת תאונות ופגיעות בכביש למען בטיחות העובדים) מציע מספר פתרונות כיצד ניתן לצמצם את מספר תאונות הדרכים במקומות העבודה.

תאונות הנגרמות על ידי נהגים עייפים מתרחשות בעיקר בנסיעות ארוכות על כבישים מונוטוניים בין השעות 02:00-06:00 ובין 14:00-16:00 אחר הצהריים. לעתים שיאי התאונות בלילה, הם פי 10 ואף יותר מאשר בשעות היום. נהגים מקצועיים נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה, לאחר שדיווחו על הירדמות בשכיחות גבוהה יותר מאשר נהגי מכוניות פרטיות.

מי שיכול להירתם ולצמצם את מעורבות נהגי המשאיות בתאונות הם מקומות העבודה. ניתן לעשות זאת על ידי מעקב ואיסוף נתונים של מעורבות הנהגים בתאונות, על ידי חקירה טובה יותר של הסיבות לתאונות כדי להבין את הגורמים ולאמץ אמצעים לפתרון.

מקומות העבודה יכולים לעבוד יחד עם המשטרה כדי לפתח נוהל לזיהוי וחקירת תאונות עייפות. על ידי איסוף נתונים ניתן לאפיין את התאונות של הנהגים המקצועיים אל מול נהגי כלי הרכב הפרטיים ובנוסף לחזק את האכיפה והמודעות לזהירות בדרכים בארגון.

ארגון שיצליח לצמצם את מספר תאונות הדרכים ירוויח פחות היעדרויות של העובדים, פחות תאונות עם נפגעים ונזק, פדיון

גבוהה יותר, גיוס קל יותר של עובדים ותדמית טובה יותר של הארגון.

עמותת אור ירוק: "על מקומות העבודה מוטלת האחריות לספק לנהגים המקצועיים שלהם את התנאים הטובים ביותר כדי לשמור על בטיחותם. מעבר לתקינות כלי הרכב ושעות שינה מספקות, מקומות העבודה צריכים לפעול על מנת ליצור אקלים בטיחותי כדי שימנע תאונות דרכים ואבדות בנפש ופגיעה בציוד".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים