ההסכם הקואליציוני המלא בין קדימה לליכוד

מההסכם ההיסטורי עולה כי קדימה תזכה לקדם מהלך של שינוי שיטת הממשל, זאת לצד התחייבות לשמירה על קווי היסוד של הממשלה

אריק בנדר | 8/5/2012 3:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קדימה שאול מופז הציגו הלילה (ג') בפני סיעותיהם את ההסכם הקואליציוני החדש המשתרע על פני שלושה עמודים, אשר איפשר את ביטול הבחירות המוקדמות.

שאול מופז
שאול מופז צילום: פלאש 90
הצדדים הסכימו כי "האתגרים ההיסטוריים" הניצבים בפני מדינת ישראל בעת הזו מחייבים גיבוש הסכמה לאומית רחבה. בהסכם נטען כי בכנסת הנוכחית ניתן לגבש רוב להסדרת סוגיות המפתח בחברה, בהן חלוקת נטל השירות בצה"ל, תיקון שיטת הממשל ועמידה מול האתגרים הביטחוניים המדינים והכלכליים.

לפיכך, "החליטו הצדדים לצרף את קדימה לממשלה על מנת ליצור ממשלת אחדות לאומית אשר תשקף את האינטרס הציבורי הרחב מתוך מתן ביטוי להסכמה הלאומית הרחבה", נכתב.

ההסכם הקואליציוני יפורסם לציבור ויונח גם על שולחן הכנסת. קדימה מצידה מתחייבת להצטרף לקואליציה תוך שמירה על קווי היסוד של הממשלה. ההסכם עצמו, שגובש בחשאי בימים האחרונים, כולל 13 סעיפים מרכזיים. 

מההסכם עולה כי הצדדים מתחייבים לפעול לחקיקתו של חוק אשר יסדיר חלוקה שוויונית והוגנת של נטל השירות הצה"לי בין חלקי האוכלוסייה השונים בישראל וזאת עד סוף יולי השנה, בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון. עוד צוין כי ייקבעו מועדים ברורים לגיוס חרדים בתהליך גדל לאורך השנים. צוות בראשות קדימה ינסח את הצעת החוק.
מופז ימונה למשנה לראש הממשלה

בסעיף אחר מתחייבים הצדדים לפעול לשינוי שיטת הממשל הנהוגה בישראל ולכונן שיטת ממשל אשר תגביר את היציבות השלטונית והמשילות שבין היתר תאפשר לראש הממשלה "למלא את ימיו על פי פסיקת הבוחר, ליצור רצף שלטוני, ולקיים תכנון ארוך טווח לטובת הכלל".

הצדדים יפעלו להשלמת תיקון שיטת הממשל בחקיקה לא יאוחר מאשר סוף שנת 2012. הבחירות לכנסת ה-19 יתקיימו כבר על פי השיטה החדשה. גם את החקיקה הזאת תקדם סיעת קדימה.

עוד נאמר בהסכם, כי ח"כ מופז ימונה לתפקיד המשנה לראש הממשלה ובהיעדרו של נתניהו מהארץ הוא ימלא באופן קבוע את מקומו וכן ימונה לכהונת שר במשרד ראש הממשלה. מופז יכהן גם כחבר הקבינט הביטחוני-מדיני וישתתף

כחבר בכל פורום שרים מצומצם שיכלול את ראש הממשלה ויעסוק בעניינים בטחוניים, מדינים, כלכליים וחברתיים.

הצדדים גם מתחייבים לפעול לכך שהכנסת ה-18 תכהן עד תום תקופת כהונתה, כלומר חודש נובמבר 2013.

על פי ההסכם, סיעת קדימה תמשיך לכהן בראשות ועדת החוץ והביטחון של הכנסת וכמו כן, תקבל את הראשות לשתי ועדות נוספות מבין אלה הקבועות בכנסת ובכלל זה ועדת הכלכלה שכעת עומד בראשה ח"כ כרמל שאמה מהליכוד.

עוד בהסכם: סעיף הנוגע לתהליך המדיני שבו מסכימים הצדדים לפעול לחידוש התהליך המדיני ולקידום המו"מ עם הרשות וכן סעיף בנושא ביטחון פנים שבו נאמר כי הממשלה תפעל להגברת הביטחון האישי של אזרחי המדינה.


/
ההסכם הקואליציוני בין קדימה לליכוד /

.
ההסכם הקואליציוני בין קדימה והליכוד .

.
ההסכם הקואליציוני בין קדימה לליכוד .
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

הולכים לאחדות

צילום: אי-אפ-פי

כל הכתבות על הפצצה הפוליטית שהטילו נתניהו ומופז

לכל הכתבות של הולכים לאחדות

עוד ב''הולכים לאחדות''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים