"עד המדינה ראה את ראש העיר באקט מיני"

מחקירת פרשת המין בקריית מלאכי עולה כי בעירייה שררה אווירת "סדום ועמורה". לדברי גורם משטרתי, העד יספק גם מידע בנוגע לשחיתות ציבורית

אבי אשכנזי | 14/5/2012 1:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דפוס הפעולה של מוטי מלכה: איתור נשים במצוקה, הצעת פתרון כלכלי וניסיון ליצירת מגע מיני – כך עולה מהתפתחות חקירת המשטרה בפרשת האונס בקריית מלאכי. עד כה הצליחו החוקרים לגבש ראיות כבדות משקל בתיק עבירות המין המיוחסות לראש עיריית קריית מלאכי, הכוללות מעשי אונס ועברות של קבלת שוחד מיני. מספר נשים שתושאלו חיזקו את עדותה של המתלוננת הראשית, שטענה כי נאנסה על ידי מלכה.

- המשטרה גייסה עד מדינה נגד מוטי מלכה
- מקצב ועד מלכה: השנה השחורה של קריית מלאכי

מלכה. אווירת
מלכה. אווירת "סדום ועמורה" בעירייה צילום: אלי דסה
הנשים הנוספות שנחקרו גיבשו בפני החוקרים את דפוס הפעולה של ראש העיר . אמנם רק אחת מן הנשים עשויה גם היא להיות קרבן של עבירה, אך המשטרה והפרקליטות יוכלו להעלות את יתר הנשים לדוכן העדים כעדות מסייעת.

על פי החשד, ניהלו ראש העיר וסגנו, יוסי סולימני, מעין "חצר ביזנטית", כפי שהגדיר קצין בצוות החקירה. "מה שקרה בעירייה זה סדום ועמורה. ראש העירייה הפעיל שורה של סייענים, שהיו מאתרים לו נשים במצוקה, כאלה שנקלעו לחובות כספיים, או שהיו במצוקה למצוא מקום עבודה", הוסיף הקצין.

לדבריו, לאחר שהיו מאתרים אישה שנקלעה למצוקה, היא הייתה מוזמנת ללשכת ראש העירייה או סגנו, ואלו היו מציעים לה פתרון. "אם היא הייתה מוצאת חן בעיני אחד מהם הם היו מנסים למצוא לה פתרון כלכלי, או משרה בעירייה, אחר כך הם היו מנסים ליצור איתה מגע מיני. אם היא הייתה נענית לחיזוריהם, היו ממשיכים הלאה". לדברי הגורם המשטרתי, אם האישה הייתה דוחה את השניים, הם היו נסוגים אך גם מפסיקים את הסיוע לה.
כתב אישום תוך שבועיים

אחת הנשים סיפרה לצוות החוקרים, בראשותו של נצ"מ אלון גרוסמן, כי נקלעה למצוקה כלכלית והתקשתה בשל היותה אם חד הורית לשלם את מסי הארנונה. ראש העיר הציע לה, לטענתה, לקבל הנחה בתמורה ליחסי מין. מלכה הכחיש בחקירתו את העסקה וטען כי מדובר במערכת יחסים, כאשר הצעירה הייתה מוכרת כמי שעובדת כנערת ליווי.

במשטרה מסבירים כי החקירה נגד ראש העירייה מתנהלת בשני קווים מקבילים: "מדובר בשתי פרשיות שהן פרשה אחת - פרשת המין ופרשת השחיתות הציבורית". לדברי החוקרים, ישנן עדויות חזקות בפרשת המין, לכן המיקוד כעת הוא בנושא השחיתות. "עד המדינה בפרשה אמנם נתן גרסה לגבי אירוע אחד בודד שבו הוא היה עד ראייה לאקט מיני של ראש העירייה עם אחת הנשים, אבל מרבית המידע שהוא אמור לספק

קשורה בעברות השוחד והשחיתות הציבורית", אמר גורם במשטרה. "עדותו אמורה להיות משמעותית מאוד בשל העובדה כי הוא היה נגיש לפרטי-פרטים".

חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית, בראשותו של תנ"צ אבי נוימן, מעריכים כי כבר בימים הקרובים יעומתו חלק מהמעורבים עם עד המדינה בפרשה ויוצג חלק מהחומר שנאסף בנוגע להם.

במשטרה מעריכים כי ביום רביעי יבקשו פעם נוספת להאריך את מעצרם של ראש העירייה ומעורבים נוספים בעשרה ימים. "אני מאמין שבתוך עשרה ימים עד שבועיים נוכל לגבש כתב אישום נגד המעורבים, ובכללם נגד ראש העירייה. בשל עברות האונס שמיוחסות לראש העיר, לא מן הנמנע שהפרקליטות תבקש לעצור את ראש העירייה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו", אמר גורם בכיר במשטרה.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים