המועצה האירופית לבטיחות בדרכים: "אפס סובלנות לאלכוהול"

סגן נשיא האיחוד האירופי הממונה על התחבורה: "לא יכול להיות ש-85 אנשים ימותו בכל יום בכבישי אירופה. משתמשי דרך תחת השפעת אלכוהול עדיין מעורבים בכרבע מכל התאונות הקטלניות ביבשת"

nrg מעריב | 16/5/2012 21:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ב-24 באפריל 2012 נערך כנס של המועצה האירופאית לבטיחות בדרכים (ETSC) בבריסל שבבלגיה, בנושא תחבורה שכותרתו: "הצלת חיים עד 2020: פעולה משותפת להתמודד עם נהיגה בהשפעת אלכוהול".
נהיגה תחת השפעת אלכוהול
נהיגה תחת השפעת אלכוהול עמותת אור ירוק


במהלך האירוע השיקה המועצה האירופאית לבטיחות בדרכים (ETSC) את הפרסום האחרון הבודק את ההתקדמות במדינות השונות במאבק בנהיגה בהשפעת אלכוהול. מהנתונים עולה כי בשנת 2010,  11% מכל ההרוגים יוחסו באופן ישיר לנהיגה בהשפעת אלכוהול והמועצה האירופית מעריכה כי 25% מכל ההרוגים בכבישי אירופה קשורים באלכוהול. המועצה האירופאית לבטיחות בדרכים (ETSC), מעריכה כי ניתן היה לחסוך 6,500 הרוגים בשנת 2010 אילו כל הנהגים היו מצייתים לחוקי האלכוהול.

מדינות האיחוד הציגו התקדמות במאבק בתופעת הנהיגה תחת השפעת אלכוהול, מאחר ומספר ההרוגים המיוחסים לאלכוהול ירד בקצב גבוה יותר, בהשוואה לירידה הכללית במספר ההרוגים בכבישים. מדינות כמו אירלנד, סלובקיה, לטביה, בולגריה והונגריה נמצאות בראש הדירוג, כאשר ביצועיהן טובים יותר מאשר איטליה, קפריסין ופורטוגל.

הכנס עסק במיוחד בנושאים כמו מנעולי אלכוהול (פינלנד היא המדינה הראשונה המחייבת זאת בקרב נהגי הסעות ילדים) ואכיפה משטרתית. נשיא רשת משטרת התנועה האירופית (TIPSOL) אמר: "אנו מאמינים כי כל אחד שנעצר על ידי המשטרה צריך לעבור בדיקת אלכוהול וסמים. בנוסף, כל נהג שמעורב בתאונת דרכים צריך גם הוא להיבדק".

מנכ"ל המועצה האירופאית לבטיחות בדרכים (ETSC) טען כי: "לרוע המזל, נהיגה בהשפעת אלכוהול נותרת אחד משלושת גורמי הסיכון העיקרים בכבישים. עלינו לנקוט בכל הפעולות האפשריות כדי להפחית התנהגות בלתי מקובלת זאת, הגובה את חייהם של כל כך הרבה אנשים בכל שנה".

סגן הנשיא של האיחוד האירופי הממונה על תחבורה טען כי: "לא יכול להיות ש-85 אנשים ימותו בכל יום בכבישי אירופה. משתמשי דרך תחת השפעת אלכוהול עדיין מעורבים בכרבע מכל התאונות הקטלניות באירופה. זהו מצב מאד מדאיג. אם נפעל יחד להעלאת

המודעות, לאכוף את החוקים בצורה טובה יותר ולשנות את הרגלי הנהיגה, נוכל באמת לחולל שינוי ולהפחית את מספר ההרוגים בדרכים".

עמותת אור ירוק: "בעולם וגם בישראל נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא אחת הבעיות המרכזיות איתן נאלצות להתמודד הרשויות במניעת תאונות דרכים. רק פעולה משולבת של חינוך, אכיפה וענישה תביא לצמצום תאונות הדרכים שנגרמות בשל נהיגה תחת השפעת אלכוהול. על המדינה להפנות יותר משאבים כדי לחנך ולהסביר, יותר משאבים במפגשי שוטר נהג וענישה ראויה שתרתיע נהגים מלשתות ולנהוג".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים