אם תרצו נגד שלום עכשיו: הקרב על י-ם

עוד סיבוב במאבק בין תנועות הימין והשמאל - הפעם סביב יום י-ם. אם תרצו תוקפת בסרטון, ובשלום עכשיו עונים: "גוררים אותנו למלחמת דת"

עמיחי אתאלי | 18/5/2012 14:12 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
קרב וירטואלי חדש בין ימין לשמאל מסעיר את הרשת: אחרי שהקריאות של תנועת "שלום עכשיו" נגד השתתפותה של תנועת "אם תרצו" בפרויקט "שני מליון סיבות טובות" של בנק לאומי הביאו לביטולו, החל סיבוב נוסף במאבק בין התנועות כשהפעם הנושא שעל הפרק הוא יום ירושלים."אם תרצו" פתחה שלשום בקמפיין לכבוד יום ירושלים, שבו המושמצת העיקרית היא "שלום עכשיו". בסרטון הראשון שפורסם נאמר: "כבר שנים ארוכות שתנועת שלום עכשיו פועלת כנגד ירושלים ופוגעת אנושות בריבונות ישראל במקומות היקרים ביותר לליבו של העם היהודי".

"לא תמיד הייתה שלום עכשיו תנועה כל כך קיצונית", נטען בסרטון, שמציג מסמך עקרונות של שלום עכשיו משנת 1982 בו נקבע כי ירושלים לא תחולק. "אלא שמאז עברו הרבה מים בירקון, או ליתר דיוק, הרבה כסף בחשבון".

בהמשך מציג הסרטון פירוט של התמיכה הכספית שקיבלה שלום עכשיו ממדינות אירופיות. "הנה לדוגמא רק בשנת 2009 קיבלה שלום עכשיו 844 אלף שקל משגרירות נורבגיה, 731 אלף מבריטניה, ו-555 אלף מממשלת בלגיה. פלא שלפתע הפכה שלום עכשיו מתנועה שנשבעת כי בירת ישראל לא תחולק לתנועה שמבקשת להעביר את הר הבית ומרבית העיר העתיקה לידי הפלסטינים?".

בשלום עכשיו לא נשארו חייבים. בתנועה פרסמו מיד כרזה שמתייחסת ישירות לאם תרצו בה נכתב: "אם תרצו - ארגון ימין קיצוני. נותרתם האחרונים שלא מוכנים לשום פשרה בירושלים ומבקשים לדרדר את כולנו למלחמת דת מיותרת".
"אם תרצו הופכים את הסכסוך מפוליטי לדתי"

עוד נכתב: "שלום עכשיו מייצגת את עמדת רוב הציבור הישראלי התומך בפתרון של פשרה בירושלים שיבטיח את קיומה כבירת ישראל לנצח".

מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר אמר היום ל-nrg מעריב: "אם תרצו נחשפו בקמפיין כארגון ימני קיצוני שמנסה לגרור את כולנו למלחמת דת ולהפוך את הסכסוך מפוליטי לדתי. מי שבאמת רוצה פתרון לסכסוך חייב למצוא פתרון לשאלת ירושלים ויש כזה פתרון".

אופנהיימר הוסיף כי למעשה, הפתרון דומה מאוד למצב הקיים ואף משפר את מצבה של ישראל. "אם כיום מי ששולט בהר הבית הוא הוואקף הירדני, על פי הפתרון שלנו בעיר העתיקה תשלוט רשות משותפת יהודית-נוצרית- מוסלמית, שתבטיח חופש דת לכל".אופנהיימר גם עקץ בחזרה את אם תרצו בנושא המימון הכספי: "מעניין לדעת מי מממן את הקמפיין היקר והמסית של אם תרצו, שבניגוד לשלום עכשיו, ממשיכה להסתיר את רשימת התורמים המלאה של הארגון".

כרזת התגובה של שלום עכשיו
"לשלום עכשיו אין קווים אדומים"

"אנחנו מודים לאם תרצו על כך שהזכירו לציבור את שאלת ירושלים ושמחים על ההזדמנות להציג שוב את הפתרון לעיר", הדגיש מזכ"ל שלום עכשיו. "פתרון שכבר אומץ על ידי רבים בימין. לאחרונה גם נתניהו אמר כי יש למצוא "פתרון יצירתי" בירושלים".

לדבריו, "היחידים שממשיכים להתנגד לכל פשרה ומנסים לגרור את כולנו למלחמת דת עקובה מדם הם אם תרצו בישראל ותנועות האיסלאם הקיצוני בצד הערבי. הרוב השפוי רוצה ומוכן לפתרון בירושלים".

ארז תדמור, אחד מראשי תנועת "אם תרצו", מסר בתגובה כי "שלום עכשיו הפכה לתנועה אנטי-ציונית חסרת קווים אדומים. אם עבור אופנהיימר מי שמתנגד לוויתור על הר הבית זהה לחמאס, כנראה שאופנהיימר לא מרגיש שייך ל-70 דורות של יהודים שנשבעו לשנה הבאה בירושלים, ולא ל-80 אחוז מהציבור היהודי שדורשים שהר הבית יישאר בריבונות ישראל בכל הסדר עתידי".

הוא הוסיף כי "שלום עכשיו איננה תנועת שמאל קיצוני ישראלי, היא תנועת ימין קיצוני פלסטיני. אופנהיימר ממשיך לרמות את הציבור שעה כשהוא מסתיר את תמיכת שלום עכשיו ביוזמת ז'נבה, לפיה יועברו הר הבית ומרבית העיר העתיקה לריבונות פלסטינית".

בשתי התנועות הבטיחו היום כי הן מתכננות כבר את השלב הבא במאבק ונראה כי בימים הקרובים נזכה להיחשף ללא מעט הקנטות הדדיות.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים