משפחה אחת שמונה קברים: בני משפחת אטיאס הובאו למנוחות

אלפים ליוו בדרכם האחרונה את שמונת בני המשפחה שנהרגו בהתהפכות מכוניתם בטבריה בעקבות תקלה במערכת הבלמים. ההורים וילדיהם נטמנו זה לצד זה בצפת. "רחל אמנו ביכתה את בניה, רחל-אפרת מבכה את הוריה ואחיה"

אחיקם משה דוד | 22/5/2012 21:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אלפי בני אדם ובהם בני משפחה, חברים ותושבים ממושב בר יוחאי שבצפון השתתפו הערב (ג') בהלווייתם של שמונת בני משפחת אטיאס, שנהרגו בתאונת הדרכים אתמול בטבריה, לאחר שהתהפכו עם רכבם לתהום.

- שמונה בני משפחה נהרגו בתאונת דרכים קטלנית בטבריה
- השיחה למוקד 100 של המשטרה: "אין לנו בלמים"
- שעות לפני התאונה: המשפחה חגגה בחנוכת בית כנסת

בני משפחת אטיאס שנהרגו בתאונת דרכים בצפון מימין למעלה: נריה ז''ל, אביה ז''ל, יהודית ז''ל, רפאל ז''ל מימין למטה: נועה ז''ל, שירה ז''ל, תאיר ז''ל ואלישיב ז''ל
בני משפחת אטיאס שנהרגו בתאונת דרכים בצפון מימין למעלה: נריה ז''ל, אביה ז''ל, יהודית ז''ל, רפאל ז''ל מימין למטה: נועה ז''ל, שירה ז''ל, תאיר ז''ל ואלישיב ז''ל צילום: רפרודוקציה
לאחר ההספדים שהתקיימו בבית הכנסת ביישוב, הובאו ההורים רפי ויהודית (46) וילדיהם - אביה (17), התאומים נריה ואלישיב (16), שירה (11), תאיר (9) ונועה הקטנה (5) -  לקבורה בבית העלמין בצפת ונטמנו זה לצד זה בחלקה אחת, הצמודה לחלקה אחרת- חלקת נרצחי הטבח במעלות בו נהרגו תלמיד בית הספר הדתי בצפת.

רק אתמול היה יומו המאושר ביותר של הסבא, הרב שמעון אטיאס ממגדל העמק, אביו של רפאל. בדיוק יובל שנים לאחר שעלה ממרוקו, השקיע את כספי הפנסיה שלו בהקמת בית כנסת והכנסת ספר תורה וההתרגשות במשפחה הייתה גדולה.
צילום: חמ אלמקת
הלוויתם של שמונת בני משפחת אטיאס, הלילה צילום: חמ אלמקת
לפני התאונה: בני המשפחה חגגו בבית הכנסת

הלילה, בקול רועד אך החלטי, ספד לבנו, כלתו ושישה מנכדיו: "הם עלו בסערה השמיימה. כמו שאהרון הקריב קורבן לעולה, כך הקרבנו שמונה קורבנות, עולות תמימים, עבור בית הכנסת. רק אתמול היינו שמחים ורוקדים, כולם היו שמחים והיום מובלים לקברם".

בצפת קבורה חנה ושבעת בניה, שהוזכרה שוב ושוב בהספדים הרבים שנישאו אל מול אלפי האנשים שהגיעו בשעת לילה מאוחרת לבית העלמין בצפת. "כאן נקברת עכשיו יהודית ושבעה

מבני משפחתה", ספד רבה של מגדל העמק מנחם אברהם.

מכל הארץ הגיעו המונים לחלוק כבוד אחרון בהלוויה קשה אך מאופקת. דתיים, חילונים, חרדים, צעירים תלמידיו של רפי, כולם הגיעו לאחת הלוויות המזעזעות בשנים האחרונות. כאשר ראש עיריית צפת אילן שוחט הזכיר את שמה של הניצולה היחידה, רחל- אפרת, התקשו כולם לעצור את הבכי שפרץ, לאחר שהזכיר שרק אתמול השתטחה האימא יהודית על קברה של רחל אימנו במסגרת טיול.

צילום: יגאל לוי
כוחות ההצלה ליד הרכב ההפוך שעלה באש צילום: יגאל לוי

גם הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, התקשה להתעלם מההיסטוריה הקשה של בית העלמין והעיר: "יש לנו חלקה של הרוגי אביבים וחלקה של מעלות ועכשיו החלקה הזאת. כמו שאי אפשר היה להכיל את הצער הקודם אי אפשר להכיל את הצער הזה".

אחיו של רפי , ישי, ספד לאחיו האהוב, לפני שההמונים צעדו לעבר החלקה עם שמונת הקברים הצמודים שלידה היו שקי חולי רבים לצורך מילוי חלקות הקבר: "שלשום בהכנסת ספר התורה בא אחד מהתאומים שנהרגו ונתן לאבא שלי תרומה של מאה שקלים עבור בית הכנסת. אבא לא רצה לקחת ואמר שישמור לעצמו כי הוא תלמיד אבל הוא התעקש ואמר לו 'עבדתי בישיבה, קיבלתי 1500 שקל, זה המעשר. זה היה החינוך המשפחתי".

אם במהלך ההספדים עוד נותרו עיניים יבשות הרי שדבריו של הרב רפאל כהן שספד בטלפון מטוניס שם הוא מבקר, כבר לא השאירו אף עין יבשה. "רחל אימנו", אמר בקול בכי, "ביכתה את בניה. רחל-אפרת מבכה את הוריה ואחיה".

פארמדיקים של מד"א העניקו טיפול ל-20 משתתפים במהלך ההלוויה, שניים מהם נזקקו להמשך טיפול ופונו לבית החולים זיו בעיר.

בהכנת הידיעה השתתפה עדי חשמונאי

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים