נתניהו: נגרש את המסתננים, הם איום על מדינת ישראל

רה"מ סקר את האיומים הביטחוניים הניצבים בפני ישראל וכלל בהם גם את בעיית הזרים: "נתחיל בהוצאת מסתננים מדרום סודן ואחר כך נמשיך לאוכלוסיות אחרות". על רקע מתקפת הסייבר על איראן אמר: "היכולת שאנחנו מפתחים מגדילה את כושר ההגנה"

אלי ברדנשטיין | 29/5/2012 20:30 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (ג') בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב והתייחס לאתגרים הניצבים בפני ישראל ובהם תוכנית הגרעין האיראנית והטיפול בבעיית המסתננים. נתניהו הדגיש: "המסתננים מהווים איום על המדינה, נתחיל להוציאם". הוא קרא למעצמות להחמיר את הדרישות מאיראן: "המבחן יהיה הפסקת העשרת האורניום".
נתניהו נואם הערב:
נתניהו נואם הערב: "להציב דרישות ברורות לאיראן" צילום: אמרי מאירי


נתניהו סקר את האיומים הביטחוניים על ישראל וכלל בתוכם גם את בעיית המהגרים והפליטים מאפריקה: "פריצת  הגבולות על ידי מסתננים זה נושא שיכול לאיים על מדינה יהודית דמוקרטית".

"הגדר מעזה עד אילת תושלם תוך חודשים ספורים", אמר ראש הממשלה. "המדיניות שלי בעניין מסתנני העבודה הבלתי חוקיים היא ברורה - לעצור אותם על ידי גדר ולהוציא אותם אל מחוץ למדינה". הוא הבהיר: "נתחיל בהוצאת מסתננים מדרום סודן ואחר כך נמשיך לאוכלוסיות אחרות".

נתניהו הסביר שלפי החוק הבינלאומי, אם רוצים להחזיר את המסתננים לארצות המוצא צריך את אישור המדינה ממנה באו ואם מוציאים אותם למדינה אחרת גם צריך את אישור. "בשני המקרים אתה מתחייב שלא יאונה להם כל רע, אנחנו נמצאים במגעים עם מספר מדינות", אמר. "כמו שפתרנו את שאר הבעיות נפתור גם את זו בצורה שיטתית ובכפוף להסכמים בינלאומיים".
"ישראל הופכת למעצמה בתחום הסייבר"

נתניהו חזר על קריאתו להימנע מגילויי אלימות: "על הציבור לגלות איפוק ואחריות, אנחנו שוללים אלימות. נוציא אותם בדרך חוקית ואחראית, לא נאבד צלם אנוש ולא נשלול צלם אנוש מאף אחד".

בנושא הגרעין האיראני אמר ראש הממשלה כי המבחן להצלחת השיחות של המעצמות אם טהרן יהיה אם הן יביאו להפסקה מוחלטת של העשרת האורניום.

"איראן צרכיה להפסיק את כל ההעשרה של חומר גרעיני, היא צריכה להוציא משטחה את כל החומר שהועשר עד עכשיו ולפרק את המתקן התת קרקעי בקום", הבהיר נתניהו. "רק התחייבות

איראנית מפורשת למימוש כל הדרישות הללו ווידוא מפורש של ביצוען יכול לעצור את תוכנתי הגרעין האיראנית".

על רקע הדיווחים האחרונים על מתקפת הסייבר שפגעה באיראן אמר ראש הממשלה: "יכולת הסייבר שאנחנו מפתחים מגדילה את כושר ההגנה של מדינת ישראל. בתחום הזה אין משמעות רבה לגודלה של המדינה, אבל יש משמעות לכוח המדעי שלה ובזה ישראל מבורכת".

"אנחנו משקיעים הון רב, גם אנושי וגם כספי", הוסיף. "קבעתי יעד שישראל תהיה בין חמש המעצמות המובילות בתחום הסייבר בעולם".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים