אסון הר הרצל: מנהלת אגף ההסברה הושעתה

חודשיים לאחר מותה של סגן הילה בצלאלי בחזרות לטקס יום העצמאות, שוחררה חנה הכהן לחופשה. החשד: נהגה להזניח את הסדרי הבטיחות

יוסי אלי | 14/6/2012 9:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שרשרת המחדלים שגרמו למותה של סגן הילה בצלאלי במהלך החזרות לטקס יום העצמאות, מוסיפה להכות גלים. חנה הכהן, מנהלת מרכז ההסברה, החשודה בגרימת מוות ברשלנות, הושעתה מתפקידה. את ההחלטה על ההשעיה קיבלה באחרונה נציבות שירות המדינה, בעקבות שימוע שנערך להכהן ואשר במסגרתו נבחן המשך העסקתה כעובדת מדינה.

עוד באותו הנושא:
- היועץ בטקס המשואות היה אחראי הבטיחות בהופעה של מדונה
- הילה סיפרה לפני הטקס: "זו סגירת מעגל"
- הקומבינה הישראלית: העדויות הסותרות והשקרים בהר הרצל
הילה בצלאלי ז''ל
הילה בצלאלי ז''ל מתוך הפייסבוק

כזכור, בצהרי ה‭18-‬ באפריל אירע אסון בהר הרצל, כאשר דגלני צה"ל ביצעו תרגילי סדר בחזרות לקראת טקס הדלקת המשואות. בשלב מסוים קרס גשר התאורה שהוקם במקום על רחבת המסדרים, מחץ למוות את בצלאלי ופצע שבעה חיילים נוספים.

מיד לאחר האסון עצרה משטרת ירושלים ארבעה חשודים, ביניהם יועץ הבטיחות איציק צוקר, המהנדס האחראי על הבטיחות של המתחם, אורן ורשבסקי, מפיק האירוע, אלכס סלע ואלעד לביא, מבעלי חברת "עיצוב במה‭."‬

בשלב זה החליטה המשטרה שלא לחקור את אנשי מרכז ההסברה, בעיקר בשל לוח הזמנים הצפוף לקראת הטקס. אולם, מספר ימים לאחר מכן החליטו במשטרת ירושלים לעצור את הכהן בחשד לגרימת מוות ברשלנות במסגרת מעורבותה בשרשרת הכשלים שהובילו לאסון.
החשד: העלימה עין מהסדרי בטיחות

בין היתר, במשטרה חושדים כי במסגרת ההסכמים שניתנו למארגני הטקס בהר הרצל, אפשרה הכהן לחשודים האחרים להתנהל ככל העולה על רוחם, זאת מבלי לבחון לעומק את מסמכי הבטיחות המתאימים. יתרה מכך, במשטרה חושדים כי התנהלות מסוג זה לא הייתה חד פעמית וכי כמעין מסורת ארוכה העלימה הכהן עין בכל הקשור להסדרי הבטיחות בשטח.

בסיום החקירה שוחררה הכהן לביתה בתנאים מגבילים ובמקביל, יצאה לחופשה מטעם מרכז ההסברה. לאחרונה, זומנה הכהן לשימוע שאותו ערכה נציבות שירות

המדינה, כאשר במהלכו הוחלט להשעותה ולהוציאה לחופשה ללא תשלום, עד לסיום חקירה הפלילית המתנהלת נגדה ועד לבירור אחריותה בשרשרת המחדלים שהובילו לאסון. גורמים בכירים במרכז ההסברה אישרו את הפרטים, אולם ציינו כי אם המשטרה תחליט על סגירת התיק כנגד הכהן, היא תוחזר לתפקידה באופן מיידי.

ממרכז ההסברה נמסר בתגובה: "טרם התקבלה בידינו התייחסות נציבות שירות המדינה לעניין. המשרד ממתין להנחיות מטעמם ויפעל בהתאם‭."‬ הכהן סירבה להגיב לדברים.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים