מחבל מתאבד ביצע הפיגוע; חמישה ישראלים בין ההרוגים

הרשויות בישראל בבולגריה מסרו כי מתקפת הטרור בנמל התעופה בבורגס בוצעה על ידי מחבל מתאבד שנשא רישיון נהיגה אמריקאי מזויף ולא באמצעות מטען שהוטמן באוטובוס, כפי שדווח בתחילה. משרד החוץ עדכן את מניין ההרוגים הישראלים לחמישה

אבי אשכנזי, בורגס | 19/7/2012 6:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
משרד החוץ עדכן כי מניין ההרוגים הישראלים בפיגוע בבורגס הוא חמישה בני אדם, ולא שישה כפי שפורסם קודם. בתוך כך, הודיעו הרשויות בבולגריה ובישראל כי מחבל מתאבד הוא שביצע את הפיגוע. מטוס ההרקולס של חיל האוויר יצא לישראל בשעה 11:00 ועליו 34 פצועים.

- לא לבטל טיסות, אך לגלות זהירות: שאלות ותשובות
- צפו: השניות הראשונות לאחר הפיגוע בבולגריה
- "מקווה שקרה נס ואשתי שרדה את הפיגוע הזה"

צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
צילום: רויטרסמטוס ההרקולס השני המריא אף הוא משדה התעופה בנמל התעופה של בורגס בדרכו לנמל התעופה סופיה שם מאושפזים שלושה מהפצועים קשה ואנוש.

"אנשי הצוות הרפואי בבית החולים העניקו לפצועים את הטיפול הראשוני, ואת הטיפול  המשלים והמיטבי הם יקבלו בישראל", אמר אחד מאנשי הצוות הרפואי מוקדם יותר.

למרות הדיווחים הקודמים כי אחד משלושת הישראלים בבית החולים בסופיה נפטר קיבלו אנשי הצוות הרפואי דווח כי הפצוע עודו בחיים, אף שמצבו ממשיך להיות מוגדר אנוש ולא יציב.

על מטוס חיל האוויר נמצאים אנשי מד"א, רופאים מהמשלחת של בית החולים איכילוב המומחים בטיפול בסוג זה של פציעה. אנשי המשלחת הישראלית מקווים כי יוכלו לטפל בשלושת הפצועים בבית החולים ומיד להטיסם לישראל במטוס ההרקולס.
.
.
צוותי זק"א נערכים לזיהוי ההרוגים

מתנדבי זק"א שנחתו אמש בבולגריה בטיסה פרטית פועלת בזירת הפיגוע באיסוף הממצאים ובטיפול בגופות. ״מהרגע שנחתנו בבורגס אנחנו פועלים בזירה ובבתי חולים", סיפר שימי גרוסמן, חבר משלחת זק"א.

"יש לנו שיתוף פעולה מלא עם השיטור המקומי. קיבלנו אישור לפנות את גופות ההרוגים מהזירה ומהאוטובוס לתחנת ריכוז חללים שהקמנו בסמוך לזירה

ושם נערוך זיהוי והתארגנות להטסה", הוסיף.

כלי התקשורת הבולגריים דיווחו כי המחבל תועד במצלמות האבטחה במשך שעה שלמה לפני האירוע. הרשויות בבולגריה חוקרות את הפיגוע בשיתוף ה-FBI, ה-CIA ורשויות הביטחון הישראליות. בכוחות הביטחון האמריקאיים הודיעו כי פרטי המחבל לפי התעודות המזהות שהיו עליו לא קיימים בארצות הברית.

.
איומים נגד ישראלים ברחבי העולם .

שגריר ישראל בבולגריה, שאול כמיסה, העריך שלמרות הפיגוע הקשה, בולגריה והעיר בורגס ימשיכו להיות יעד מועדף על התייר הישראלי. "אני מאמין ששתי המדינות יפיקו את הלקחים. יש כאן התארגנות חזקה של כל הגופים. העיר בורגס ולא רק היא אלא לכל חופי הים השחור, הם מקומות אטרקטיבים של ישראלים, ואני מאמין ומשוכנע שהם ירצו לחזור למקומות היפים האלה".

כמיסה הקפיץ את כל צוות השגרירות לבית החולים והוא פתח חפ"ק של משרד החוץ במקום. "לא הייתה כל התרעה או כל ידיעה נקודתית על כוונה לפיגוע במקום הזה", אמר. הוא שיבח את ההתארגנות של ממשלת בולגריה על מנת לתת סיוע לנפגעים והודה לשירותי ההצלה הישראלים.

פרופ' ארנון אפק, ראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות, שהצטרף למשלחת ההצלה הישראלית לבורגס, אמר כי בתום הבדיקה של מרבית הפצועים עולה שהטיפול הראשוני שקיבלו מידי הבולגרים היה טוב מאד. "הם ייצבו את מצב המטופלים, ואת חלקם הם פינו מיד לניתוח. את הנפגעים קשה מאד הם הטיסו לבית החולים בסופיה. חשוב להבין שהייתה מאסה גדולה של נפגעים ומה שהם עשו זה הליך מיון טוב".  

בהכנת הידיעה השתתפו אלי ברדנשטיין וארי גלהר

אזור הפיגוע בבולגריה

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פיגוע בבורגס

צילום: איי-אפ-פי

כל הדיווחים והעדכונים על פיגוע הטרור בבולגריה

לכל הכתבות של פיגוע בבורגס

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים