פיגוע

מצוד אחר מחבל נוסף בבולגריה; ייתכן כי ברשותו פצצה

משטרת בולגריה חשפה את קלסתרונו של דיוויד ג'פסון, בעל אזרחות אמריקאית, החשוד כי סייע למחבל בביצוע הפיגוע בבורגס, ומנהלת מצוד אחריו.קיים חשד כי ברשותו של ג'פסון פצצה נוספת. מאבטחים ושוטרים הוצבו במלונות באזור שבהם שוהים ישראלים

אבי אשכנזי, בורגס | 20/7/2012 19:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרסום ראשון: המשטרה הבולגרית מנהלת בשעות האחרונות מצוד אחר חשוד נוסף, שככל הנראה היה הסייען של המחבל שביצע את הפיגוע בבורגס, שבו נהרגו חמישה ישראלים ואזרח בולגרי ונפצעו עשרות. כוחות הביטחון חושדים כי הסייען, דיוויד ג'פסון, בעל אזרחות אמריקאית, מחזיק ברשותו פצצה נוספת.

- חמש לוויות: הרוגי הפיגוע הובאו למנוחות
- טרור בים השחור: חילוץ הפצועים שלב אחר שלב
- למרות הפיגוע: אלף ישראלים טסו לבולגריה

קלסתרון של דייויד ג'פסון, המחבל השני שמסתובב בבורגס ומתנהל מצוד אחריו
קלסתרון של דייויד ג'פסון, המחבל השני שמסתובב בבורגס ומתנהל מצוד אחריו באדיבות משטרת בולגריה
משטרת בולגריה חושדת כי עש מטען נוסף ברשותו של החשוד ועל כן בסמוך למלונות שבהם שוהים ישראלים בבורגס, ניכרת תכונה משטרתית ערה של מאבטחים ושוטרים.

בשעות האחרונות התרחב המצוד אחר הסייען והמשטרה הבולגרית הפיצה את קלסתרונו בקרב קציני הביטחון של בתי המלון בבורגס, וכן צירפה בקשה מיוחדת לקציני הביטחון ולמנהלי המלונות לגלות ערנות ודריכות לגבי החשוד.

במקביל, תושאלו קציני הביטחון ופקידי הקבלה בבתי המלון השונים אם הם נתקלו באיש שמופיע בקלסתרון.

גם במהלך היום נמשכה חקירת הפיגוע, ובה השתתפו אנשי ביטחון מקריית המודיעין של ישראל. בשעות הצהריים נראו החוקרים בזירת הפיגוע, לאחר שבבוקר הם קיימו ישיבת הערכת מצב באחד המלונות באזור בורגס, המשמש כחפ"ק קדמי עבור מערכת אנשי הביטחון הישראלית.
הערכה: מטען כפול של 10 ק"ג חומר נפץ

על פי הערכת השוטרים, המטען שהתפוצץ היה במשקל 10 ק"ג חומר נפץ, וקיימת אפשרות כי מדובר במטען כפול, שחלקו הונח בתחתית האוטובוס, באזור שבו מאוחסנים במזוודות, וחלקו האחר נמצא על גופו של המחבל המתאבד. הערכה זו נשענת על כך שמרבית הפצועים שהיו באוטובוס נפצעו מפגיעה בכפות הרגליים.

"בכניסה למלון שלי הוצבו שני שוטרים מעל הפיגוע", אמר מנהל המלון ברצלו רויאל ביץ' בבורגס, המלון היוקרתי ביותר בבורגס, הנחשב לאחד המלונות המועדפים על הישראלים המתארחים בעיר.

מוקדם יותר איתרה משטרת בולגריה איתרה די-אן-איי של המחבל המתאבד. מהחקירה עד כה עולה כי המחבל הגיע לשדה התעופה בבורגס לפני הפיגוע כדי "ללמוד את השטח". יום לפני המתקפה הוא אף ניסה לשכור רכב.

בין החוקרים צוות החקירה המיוחד של מערכת הביטחון הישראלית ומשטרת ישראל נמצאים אנשי מודיעין בכירים במתמחים בדסק של החיזבאללה, חוקרי מז"פ וקציני החבלה של משטרת ישראל וכן חוקרים של קהילת המודיעין

הישראלית. בצוות כמה עשרות חוקרים ואנשי מקצוע מהתחומים השונים. כוח החלוץ של הצוות הגיע כמה שעות לאחר הפיגוע ואתמול הצטרפו אליו מרבית החוקרים.

בתוך כך, בפנטגון בארצות הברית אמרו כי ארגון חיזבאללה הוא שעומד מאחורי הפיגוע בבולגריה. עם זאת, במשרד ההגנה האמריקאי לא הגיעו סופית למסקנות בנוגע למבצעי הפיגוע.

צילום: אדי ישראל
צוות חקירה ישראלי מיוחד שכולל אנשי מודיעין בישיבת בוקר באחד המלונות בבורגס צילום: אדי ישראל
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פיגוע בבורגס

צילום: איי-אפ-פי

כל הדיווחים והעדכונים על פיגוע הטרור בבולגריה

לכל הכתבות של פיגוע בבורגס

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים