יוצרים לרה"מ: תקיפה - רק בהחלטת הממשלה

קבוצת אמנים ואנשי תרבות שיגרה לנתניהו מכתב "דחוף ביותר", בו היא דורשת ממנו שלא לפעול באיראן מבלי לקבל את אישור השרים

אריק בנדר | 13/8/2012 22:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
קבוצת יוצרים ואנשי תרבות שיגרה היום (ב') לראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב, בו היא דורשת ממנו שלא לקבל החלטה בעניין תקיפה באיראן מבלי להתייעץ עם הממשלה.

- קראו כאן את המכתב המלא

בין החתומים. עמוס עוז
בין החתומים. עמוס עוז צילום ארכיון: רענן כהן
את המכתב, שסווג "דחוף ביותר", שלח עורך הדין מיכאל ספרד בשמם של הבמאים דורון צברי ורני בלייר והפעיל הפוליטי אלדד יניב. אליהם הצטרפו הסופרים עמוס עוז, סמי מיכאל, יורם קניוק, אשכול נבו, ניר ברעם, רונית מטלון, דורית רביניאן, כליל זיסאפל ואיילת שמיר.

"אין זה סוד שאתה וממשלתך שוקלים זה זמן מה לפתוח בפעולה צבאית שמטרתה לפגוע בתשתית תוכנית הגרעין האיראנית", נאמר במכתב. "אין זה סוד גם שכל ההערכות הן שפעולה כזאת תוביל לתגובה צבאית אשר תפגע באופן קשה בעורף הישראלי, והממעיטים מדברים על מאות הרוגים ישראלים".

היוצרים הביעו "דאגה עצומה" מהעובדה כי נתניהו לא הצהיר בפומבי כי החלטה על תקיפה באיראן תתקבל רק במליאת הממשלה,
כנדרש בחוק יסוד: הממשלה אותו הם מצטטים במכתבם: "המדינה לא תפתח במלחמה אלא מכוח החלטת הממשלה". במכתב אמנם מוזכרת האפשרות ליציאה לפעולה מוגבלת ללא אישור הממשלה, אלא שעל פי המכתב פעולה באיראן אינה שייכת לקטגוריה זו.

"לצערנו, מתרבות האינדיקציות כי הנך מתכוון להורות על נקיטה בפעולות צבאיות כאמור שלא בדרך של החלטת ממשלה", ממשיכים היוצרים ומוסיפים כי אם אכן יפעל כך, יפר את הדין ויפעל "בדרך האופיינית למדינות בלתי דמוקרטיות".

"לאור כל האמור, אנחנו דורשים ממך להצהיר בפומבי כי לא תורה על נקיטת פעולות צבאיות באיראן ללא החלטת ממשלה", סיימו אנשי התרבות את מכתבם, כאשר הם מבקשים מנתניהו להגיב לדרישה עד ליום חמישי.
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים