האיום

הבלוגר האמריקאי חושף: התכנית הסודית לתקיפה באיראן

ריצ'רד סילברסטיין מציג מסמך סודי שהודלף לטענתו על ידי קצין צה"ל, על פיו תפתח ישראל במתקפת סייבר שתשתק התשתיות, ולאחריה תשגר מאות טילי שיוט מצוללות במפרץ הפרסי לעבר הכורים. רק לאחר מכן, יישלחו מטוסי חיל האוויר לתקוף

חיים איסרוביץ | 15/8/2012 16:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הבלוגר האמריקאי ריצ'רד סילברסטיין, אשר נוהג לפרסם פרטים הנוגעים לביטחון ישראל, הציג היום (ד') בבלוג שלו את מה שלטענתו הוא מסמך שמתאר את המתקפה שצפויה לבצע ישראל נגד מתקני הגרעין של איראן.

עוד כתבות בנושא האיראני:
עצומה חדשה: "טייסים, סרבו לתקיפה באיראן"
• יוצרים לרה"מ: תקיפה - רק בהחלטת הממשלה
• ראש אמ"ן לשעבר: תקיפה באיראן - בקרוב

מטוס קרב מסוג F-16. על פי המסמך, התקיפה האווירית תחל רק לאחר תמונה לוויינית מאיראן
מטוס קרב מסוג F-16. על פי המסמך, התקיפה האווירית תחל רק לאחר תמונה לוויינית מאיראן צילום ארכיון: פלאש 90
סילברסטיין סיפר בבלוג "תיקון עולם" כי בימים האחרונים העביר לו מקור ישראלי רם דרג מסמך עדכון סודי שהגיע לידיו מקצין צה"ל ואשר מתאר את המתקפה המתוכננת. לפי הבלוגר, המקור אמר לו כי הוא בדרך כלל לא היה מדליף מסמך כזה, אולם ציין כי "אלה לא זמנים רגילים. אני חושש שביבי וברק רציניים".

לפי המסמך, שאמינותו אינה ברורה, תיפתח המתקפה הישראלית במכה משולבת, שבין השאר תכלול התקפה מקוונת חסרת תקדים שתשתק את המשטר האיראני ואת יכולתו לדעת מה מתרחש בתוך המדינה.

המכה הממוחשבת אמורה לפגוע ברשת האינטרנט, בטלפונים, ברדיו ובטלוויזיה, בתקשורת הלוויינית, בכבלים האופטיים ובמתקנים חיוניים, כמו בסיסים הטילים התת קרקעיים. במקביל, פצצות המתבססות על סיבי פחם אמורות לשתק את רשתות החשמל ברחבי איראן.

המתקפה, כך נאמר במסמך, גם תכלול שיגור של עשרות טילים בליסטיים מכיוון ישראל, בנוסף לשיגור של טילי שיוט מהצוללות הישראליות שיפעלו במפרץ הפרסי, כאשר המטרות הן מתקני הגרעין השונים ובראשם הכורים באיספהאן ובאראק והמתקן התת קרקעי בפורדו. ראשי הקרב של הטילים יישאו תחמושת קונבנציונלית בעלת עוצמה גבוהה שנועדה לפצח מטרות מבוצרות.
מסתמן: קושי לשתק את כוח העילית

מאות טילי שיוט גם אמורים להיות מכוונים לעבר מערכות השליטה והפיקוד, מתקני הפיתוח והמחקר ובתיהם של בכירי תוכניות הגרעין והטילים של הרפובליקה האיסלאמית. המודיעין שנאסף לאורך השנים, ציינו מחברי המסמך, אמור "לערוף לחלוטין את הדרגים המקצועיים והפיקודיים בתחומים האלה".

אחרי גל התקיפה הראשון, אמורים אנשי מערכת הביטחון הישראלית לנתח את מידת הנזקים באמצעות נתונים שיגיעו מלוויין מתקדם שיעבור מעל איראן. המידע יועבר למטוסי חיל האוויר שיעשו את דרכם לאיראן כשהם מצוידים באמצעי לוחמה אלקטרונית שאינם מוכרים גם לארצות הברית ואשר יהפכו את כלי הטיס לחמקניים.

מטוסי הקרב וההפצצה של חיל האוויר אמורים לקבל רשימה קצרה של יעדים, בהם המתקנים התת קרקעיים שבהם מאוכסנים טילי השיהאב 3 והסג'יל שמסוגלים להגיע לשטח ישראל, מכלי אכסון של

הרכיבים הכימיים של דלק הטילים, מתקנים לייצור רכיבי שליטה של הטילים והמתקנים לייצור הצנטריפוגות להעשרת אורניום.

סילברסטיין ציין כי למרות התוכנית המפורטת, עדיין ישנם כמה מכשולים. ראשית, מתקני הפיקוד והשליטה של משמרות המהפכה פרוסים על פני 31 מחוזות, ולכן התקפה ישראלית תקשה לשתק לחלוטין את כוח העילית של המשטר. בנוסף, הוא העריך כי בכירי הצבא והתוכניות המדעיות שומרים על סודיות ולכן גם המוסד מתקשה לדעת בדיוק היכן הם נמצאים כדי לפגוע בהם באופן מדויק.

לטענת סילברסטיין, המסמך הוא חלק ממאמציו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשנות את מאזן הכוחות בפורום השמינייה כדי להשיג תמיכה במבצע צבאי נגד איראן. לדבריו, נתניהו מקווה לשכנע את המתנגדים באמצעות הצגת תמונה, לפיה לישראל יש את כל היכולות לשתק את איראן לחלוטין.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

איראן בדרך לפצצה

צילום: אי-פי

כל הדיווחים והעדכונים על תוכנית הגרעין של איראן, המאמצים לעצור אותה וההשלכות האזוריות והבינלאומיות

לכל הכתבות של איראן בדרך לפצצה

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים