הפגנה: רשת שיפודי ציפורה מנצלת עובדים

לאחר הפרסום במעריב התקיימה הפגנת פעילי רשת והסתדרות הנוער העובד מול המסעדה בכדי למחות על תנאי העסקת עובדים במקום

יובל גורן | 15/8/2012 20:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מאבק העובדים ברשת המסעדות "שיפודי ציפורה" תופס תאוצה: הערב (ד') הגיעו כמה עשרות פעילים לאחד מסניפי השיפודייה בבת ים, ובמשך שעה ארוכה קיימו משמרת מחאה בסמוך למקום כשהם קוראים להנהלת הרשת לשבת עם העובדים ועם ההסתדרות לשולחן המשא ומתן, דרישה שעד אתמול לא נענתה.

עוד בחדשות:
- תושבי חריש יוצאים למאבק: "לא רוצים עיר חרדית"
- עיתון ש"ס: "תומכי גיוס החרדים הם משתמטים"
עצומה חדשה: "טייסים, סרבו לתקיפה באיראן"

עובדים צעירים שהתאגדו מול מסעדת ציפורה בבת ים
עובדים צעירים שהתאגדו מול מסעדת ציפורה בבת ים צילום: מוטי לבטון
ההפגנה התרחשה לאחר שהבוקר פורסמה במעריב ידיעה על כוונת העובדים ברשת מסעדות הגריל להתאגד במטרה להקים ועד עובדים, ובדרישה לשבת עם הנהלת הרשת על הסכם שכר קיבוצי אשר יבטיח את זכויותיהם הסוציאליות של העובדים.

מרבית המשתתפים במשמרת המחאה היו פעילי ארגון "הרשת" מבית "דרור ישראל" וחברי הסתדרות הנוער העובד והלומד, כאשר העובדים עצמם, הטוענים כי אינם מקבלים תגמול על שעות נוספות, הסעות לבתיהם או פיצויי פיטורין, בחרו שלא להתייצב להפגנה מול מקום עבודתם, בעיקר מתוך חשש שהעסקתם במקום תיפגע. 

משנים את
משנים את "ההסכמה שבשתיקה" צילום: מוטי לבטון
"במשך שנים הייתה הסכמה שבשתיקה שחיילים משוחררים וסטודנטים או בכלל אנשים שעובדים במסעדות ובתי קפה לא מתוגמלים כראוי ומשתכרים מ'טיפים' בלבד, ואנחנו פועלים כדי לשנות את הנוהג הפסול הזה ולהביא לכך שכל עובד יקבל את המגיע לו על פי החוק", אמרה הערב לירון מיארה מארגון "הרשת", המלווה את הליך ההתארגנות של העובדים ברשת "שיפודי ציפורה".

לדבריה, לאחר ההצלחה בהתאגדות בני הנוער באולם האירועים "לבונה" ורשת "סופר דוש" בבת ים, לצד הקמת ועד עובדים באולם אירועים בנתיבות, בני נוער וצעירים
רבים המועסקים במקומות שונים מבלי שהם מקבלים את זכויותיהם כחוק החלו לאחרונה לפנות לארגון "הרשת" במטרה להקים ועדי עובדים במקומות עבודתם ולהסדיר את תנאיהם.

במהלך משמרת המחאה מול "שיפודי ציפורה" בבת ים, העמידו הפעילים בובת עכברוש ענקית עליה הציבו את השלט "כאן מנצלים עובדים", זאת אל מול עיניהם המשתאות של מנהלי המסעדה והלקוחות הרבים שמילאו את המקום. חלק מהלקוחות הביעו התעניינות במשמרת המחאה, ולאחר ששמעו את הסברי הפעילים הביעו את תמיכתם במהלך המחאה.

בשיחה עם מעריב אמר בעלי "שיפודי ציפורה" כי טענות ההסתדרות אינן מוכרות לו, וכי העובדים ברשת מקבלים את התנאים להם הם זכאים במלואם, וכמו כן אם יש למי מהעובדים טענה ספציפית הוא מוזמן לגשת אליו לברר זאת וביכולתו לטעון זאת בבית הדין לעבודה.

צילום: מוטי לבטון
עובדים צעירים שהתאגדו מול מסעדת ציפורה בבת ים צילום: מוטי לבטון
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים