יום לפני פתיחת שנה"ל: רקטות פגעו בשני מפעלים בנגב המערבי

אחד המפעלים שנפגע הוא אותו מפעל בו נפצע אדם בינוני לפני כחודשיים. בנוסף זוהו פגיעות במפעל אחר וכן בשטח פתוח בנגב המערבי. נזק נגרם למבנים ודווח על שני נפגעי חרדה. ראש המועצה שער הנגב: "החמאס לא יצליח לשבש את שגרת חיינו"

ליאור אבני ואורי בינדר | 26/8/2012 9:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רגע לפני החזרה ללימודים: שלוש רקטות נורו הבוקר (א') מרצועת עזה, שתיים מהן פגעו ישירות בשני מפעלים שונים באזור המועצה האזורית שער הנגב והרקטה הנוספת התפוצצה בשטח פתוח. נזק נגרם למבנים ושני בני אדם לקו בחרדה.

עוד בצבא וביטחון:
- מחבלים פרצו מסיני לישראל במשוריין וחוסלו
- שתי רקטות התפוצצו מחוץ לאילת, אין נפגעים

פגיעות בשני מפעלים בשער הנגב
פגיעות בשני מפעלים בשער הנגב צילום: אדי ישראל
בשעות הבוקר נשמעו בזו אחר זו אזעקות צבע אדום בשדרות ובסביבתה, וגרמו לבהלת מה בקרב תושבי האזור. לאחר הישמע ההתרעות, נשמעו שלושה פיצוצים באזור המועצה האזורית שער הנגב.

לאחר בדיקה של צוותי ההצלה והחירום באזור הדרום, התברר כי שתיים מהרקטות פגעו במפעלים ישירות, ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק. עם זאת, שני תושבי המועצה לקו בחרדה בעת ששהו במפעלים.

עובדי אחד המפעלים שנפגעו הבוקר למודי ניסיון, כאשר בתחילת חופשת הקיץ עובד במקום נפצע באורח בינוני מפגיעת רקטה, שאף גרמה לנזק במקום.

במהלך חופשת הקיץ, שהחלה ב-20.6 ומסתיימת מחר בבוקר, נורו לעבר יישובי הדרום מעל למאה רקטות. רובן התפוצצו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות השונות ולא גרמו לנזק, אך טיל אחד שנורה מהרצועה פגע ישירות במפעל באזור התעשייה בשדרות וגרם לנזק.
צילום: אדי ישראל
רקטות בשטח פתוח באזור הנגב המערבי צילום: אדי ישראל
רקטות לאילת, ניסיון פיגוע בגבול

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, אמר בתגובה על ירי הרקטות כי "מציאות זו של ירי מוכרת לנו ב-12 השנים האחרונות, ולכן מרבית היישובים ומוסדות הציבור ממוגנים וכך גם בית הספר התיכון החדש שאנו חונכים מחר. החמאס והארגונים האחרים לא יצליחו לשבש את שגרת חיינו".

רק לפני כשבוע וחצי נורו שתי רקטות לעבר אילת, זאת לאחר שתושבי מערב העיר שמעו שני הדי פיצוצים באזור. לאחר בדיקת

כוחות הביטחון, התברר כי הרקטות התפוצצו בעומק הרי אילת, ולא גרמו לנזק או לנפגעים בנפש.

שבועיים קודם לכן פרצה קבוצת מחבלים את גדר המערכת וחצתה את גבול מצרים לשטח ישראל. זאת לאחר שהרגו חמישה עשר שוטרים מצרים סמוך לרפיח והשתלטו על שני כלי רכב משוריינים שהיו במוצב.

חיל האוויר הצליח לסכל את כוונת המחבלים, כאשר כלי טיס פגע ברכב הגנוב מהאוויר והרג את מסיגי הגבול.

צילום: אדי ישראל
נפילת רקטה באיזור שדרות צילום: אדי ישראל
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים