דיאלוג השנאה של בכרי ועוה"ד של רייצ'ל קורי

פני הסניגור "שוחר השלום וזכויות האדם" נחשפו כאשר שוחח עם מוחמד בכרי על ישראל: "לכולם מתחשק לדרוך על ראש המפלצת"

בן דרור ימיני | 31/8/2012 14:33 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
בעקבות פסק הדין בנוגע לרייצ'ל קורי פתח ירון לונדון את תוכניתו המשותפת עם מוטי קירשנבאום במשפט: "פעילת השלום שנדרסה למוות על ידי דחפור של צה"ל". זו הייתה פליטת פה. לונדון, יורשה לי להניח, לא באמת התכוון. אבל הטעות הזאת יותר מדיי אופיינית לתקשורת הישראלית. ולמען הסר ספקות, לא קורי ולא הארגון שבו הייתה חברה, תנועת הסולידריות הבינלאומית (ISM), פעלו אי פעם למען השלום. הם הפיצו אידיאולוגיה של שנאה והסתה נגד מדינת ישראל.

- נדחתה תביעת משפחת קורי נגד משרד הביטחון
- ארה"ב: מבינים את אכזבת משפחת קורי
- רייצ'ל קורי - "פעילת שלום" שסייעה להברחת נשק (בן דרור ימיני)

 
דקות לאחר פרסום פסק הדין, התראיינו בני המשפחה ועוה"ד של המשפחה, חוסיין אבו-חוסיין. לחלל האוויר נזרקו מילים יפות, על דמוקרטיה, שלום וזכויות אדם. ל"ניו-יורק טיימס" אמר הסנגור המהולל את הדברים שלהלן: "זהו יום שחור לפעילי זכויות אדם ולאנשים המאמינים בערכים של כבוד. אנו מאמינים כי ההחלטה הזו היא רעה לכולנו – קודם כל לאזרחים, ולפעילי שלום". נופת צופים. למרות שאינני מסכים עם אבו-חוסיין, התכוונתי להציע לו חברות בפייסבוק.

אלא שהשמחה מוקדמת מדיי. "מבט לתקשורת הפלסטינית" חשף את העובדה שרק בחודש שעבר התראיין אבו-חוסיין לטלוויזיה הפלסטינית. המראיין, וזה לא פחות חשוב, היה מיודענו מוחמד בכרי. ההוא מ"ג'נין ג'נין". ובכן, מדובר בטקסט מכונן:

אבו-בכרי: "אתה חי במדינה לא טבעית... לפעמים מפסיד בתיקים, לא מפני שאתה עורך דין לא טוב, אלא מפני שיש עריצות משפטית, אפליה גזענית גם כן בחוק".

אבו-חוסין: "גם המדינה הנאצית היתה מדינת חוק. היא מצאה מפלט בחוק וביצעה את הפשעים המזוויעים ביותר נגד האנושות... ‫גרמניה הנאצית הייתה מדינת חוק לזמן קצר מאוד, ומצאה מפלט בחוק. [אבל] מדינת ישראל הוקמה מלכתחילה על שוד וגזל... אנחנו סובלים מעושק גדול. המפלצת הגדולה תוקפת אותנו יום יום ומכרסמת בבשרנו... כל יום היא מכרסמת בגופנו".

מוחמד בכרי: "‫מתחשק לי לדרוך על ראשה של המפלצת הזאת".

אבו-חוסין: "‫לכולנו מתחשק לדרוך על ראשה, אבל דיבורים אינם מספיקים, לכל אחד יש תפקיד".

בכרי ואבו-חוסין אינם נציגי ערביי ישראל. הם האסון שלהם. הם מחרחרי מדון והסתה. הכיתוב שהודבק לתמונתה של קורי בערוץ עשר היה "פעילת זכויות אדם". זה נכון, בדיוק כמו שעורך דינה הוא "פעיל השלום". ומצד שני, אין ספק שהוא אכן הנציג הטוב ביותר של רייצ'ל קורי, של משפחתה ושל ושל דרכה.


צילום ארכיון: רויטרס
רייצ'ל קורי צילום ארכיון: רויטרס
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב
בלוגים של בן דרור ימיני

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

בן דרור ימיני

צילום: דעות

נולד בערב ליל הסדר, ולכן שמו בן-דרור. עיתונאי ומשפטן. פרסם את הספר "אגרוף פוליטי" והיה עורך העיתון הלוחמני "הפטיש"

לכל הטורים של בן דרור ימיני

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים