יהודה משי זהב רוצה להחליף את פרופ' היס

יו"ר זק"א מציע את עצמו לתפקיד מנהל המכון הפתולוגי, אף שהוא חסר השכלה רפואית אקדמית "אוכל לתרום מעשרות שנותיי בטיפול במתים"

ארי גלהר | 18/10/2012 9:26 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רק שלשום הודיע משרד הבריאות על סיום תפקידו של הרופא הראשי של המכון לרפואה משפטית באבו כביר, פרופ' יהודה היס, וכבר יש מי שמתכוון להתמודד על התפקיד: יו"ר זק"א, יהודה משי זהב.

- קורי משי: לאן נעלמו תרומות המיליונים של זק"א?

משי זהב. שנים של ניסיון
משי זהב. שנים של ניסיון צילום: מדור צילום-זק''א
בדרכו לכבוש את התפקיד פנה אתמול משי זהב למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, וביקש ממנו לאפשר גם למועמדים חסרי השכלה רפואית אקדמית להתמודד על המכרז לניהול המכון.

לטענתו, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תומך במינויו לתפקיד. "רק מי שרגיש לכבוד המת יוכל להחזיר את האמון והדימוי של המכון שנפגעו כל כך בשנים האחרונות בקרב הציבור הרחב", אמר אתמול משי זהב.

"כיום כל תהליך זיהוי המתים במדינת ישראל נעשה באופן שתואם את ההלכה, ואין שום סיבה שגם המכון לא יאפשר את קביעת סיבת המוות בהתאם להלכה".

לדברי משי זהב, משימתו הראשונה תהיה לקדם את זיהוי הגופות באמצעות מכשיר אם-אר-איי

בסריקה דיגיטלית. "היס המלומד והמומחה הצליח ליפול פעם אחר פעם", אמר משי זהב בתגובה לכך שאין לו השכלה בתחום. "במכון לרפואה משפטית יש צורך להיות מנהל טוב ורגיש. ברמה המקצועית יש פתולוגים שעובדים במכון, ואני אוכל להוסיף ולתרום מעשרות שנותיי בטיפול במתים".

את ההיכרות שלו עם המכון החל משי זהב כבר לפני 30 שנה כאשר נלחם נגד ניתוחי המתים במכון הרפואי, ובאחת ההזדמנויות אף פרץ למכון וצילם חלקי גופות.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים