מצרים: התגלה קברה של נסיכה פרעונית

חוקרים צ'כים שחפרו סמוך לפירמידה שנפתחה לאחרונה לקהל, איתרו את אבן קבורתה של שרט נבטי, בתו של מלך השושלת הפרעונית החמישית

סוכנויות הידיעות | 3/11/2012 19:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ארכיאולוגים צ'כים חשפו את קברה בן 4,500 השנים של נסיכה פרעונית קדומה – כך הודיע משרד העתיקות המצרי. בעקבות מציאת הקבר, שאותר בדרום קהיר, מניחים חוקרים כי באזור ישנן מצבות נוספות שטרם התגלו.

- ממצאים מתקופת האבן אותרו בעין ציפורי
- בולגריה: התגלה יישוב מהאלף ה-5 לפנה"ס
- שרידי יישוב יהודי עתיק נמצאו סמוך לבאר שבע

מוחמד אל-ביאלי, ראש המחלקה המצרית והיוונית-רומית במשרד העתיקות, אמר כי קברה של הנסיכה שרט נבטי, שאותר סמוך לפירמידה של סאקרה, מוקף בקבריהם של ארבעה אישים רמי דרג מהשושלת הפרעונית החמישית.

"ממצאים ממשיכים להתגלות באזור", אמר אל-ביאלי, שציין כי החפירות מצויות בשלב מוקדם מאוד וכי האתר סגור עדיין לציבור.

מפענוח הכתובות שנמצאו על העמודים שהקיפו את הקבר, עולה כי הנסיכה הייתה בתו של מלך השושלת הפרעונית החמישית. "היא בתו של המלך, אבל קברה מוקף רק בקבריהם של בכירי חצר המלכות. השאלה היא אם נמצא אבני קבורה נוספות. אנחנו לא יודעים דבר על אביה המלך, או על אמה, אבל מקווים שהתגליות העתידיות ישיבו על שאלותינו".

עד כה נחשפו בחפירה, שהחלה בחודש שעבר, ארבעה עמודי אבן גיר שעליהם כתובות חרטומים וארונות הקבורה של ארבעת אנשי חצר המלכות הפרעונית – שני גברים, אישה וילד. לתגלית הנוכחית הגיעה המשלחת הצ'כית לאחר שממשלת מצרים פתחה מחדש פירמידה ומתחם של אבני קבורה, שהיה סגור לצרכי שחזור ושימור במשך העשור האחרון.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

חדשות לסקרים

חדשות לסקרים

פייסבוק