הולכים

ש"ס סירבה לתת אות בקלפי ל"יש עתיד"

המפלגה של יאיר לפיד הייתה זקוקה לאישור של יריבתה הפוליטית על מנת להרכיב את המילה "יש". ש"ס הודיעה כי לא תסכים לכך בשום אופן

עמרי מניב | 5/11/2012 7:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, רצה שהאותיות "יש"
לא יוכל להרכיב את המילה יש. יאיר לפיד
לא יוכל להרכיב את המילה יש. יאיר לפיד  צילום: ראובן קסטרו
יופיעו על פתקי ההצבעה של המפלגה בקלפי, אולם האות ש' מוחזקת דווקא על ידי תנועת ש"ס, נגדה יצא פעמים רבות.

ב"יש עתיד" פנו לשר הפנים, אלי ישי, אולם מנכ"ל התנועה השיב להם כי לא יסייע למפלגה "שכל מטרתה לנגח ולעורר מחלוקות". כעת ייאלץ לפיד לתור אחר אותיות אחרות.

אתמול הוציאה ועדת הבחירות המרכזית הודעה לפיה המפלגות החדשות יכולות להירשם וכן להרכיב את האותיות הרצויות עבור מפלגתן, כפי שיופיעו בקלפי. המפלגות החדשות תרות אחר צירוף אותיות אטרקטיבי, כאשר הנוהל קובע כי מפלגות קיימות הן בעלות זכות הראשונים על האותיות בהן השתמשו בבחירות הקודמות.


מפלגה חדשה המעוניינת באחת האותיות שאינן פנויות, נדרשת לשלוח בקשה כתובה למפלגה המחזיקה באות זו ולקבל את אישורה. באופן זה מוחזקות האותיות ש' ו-ס' בידי ש"ס.

במפלגת "יש עתיד" רצו להציב את האותיות המופיעות במילה הראשונה בשם המפלגה - "יש" - בקלפי. לשם כך נדרשו לאות ש', אלא שלא רק שאות זו אינה חופשית לשימוש, היא מוחזקת על ידי היריבה המרה ביותר של לפיד, מושא התקפותיו בעבר פעמים רבות.

למרות זאת, במפלגת "יש עתיד" החליטו למחול על כבודם ולפני שבועיים פנו אל שר הפנים,

אלי ישי. עו"ד רונן אביאני, המייצג את המפלגה, כתב כי "רשימת המועמדים מבקשת לעשות שימוש בבחירות באות 'ש' השייכת לתנועת ש"ס. אשר על כן, הרינו לפנות אליכם, ולבקש את הסכמתכם לטובת שימוש באות ש'. נוכח צוק העיתים נודה על מענה מעמך, מהר ככל הניתן".

בש"ס דווקא לא כל כך התחשבו בדחיפות של יש עתיד, ואתמול, שבועיים לאחר הפנייה, השיבו למפלגתו של לפיד בשלילה. באופן רשמי כתב המנכ"ל לסרי: "אבקש להודיעך כי סיעת ש"ס מתנגדת לשימוש באות ש' על ידי רשימת 'יש עתיד'".

ל-nrg מעריב הוא אמר: "אני לא רואה צורך בעזרה לתנועה שכל מטרתה לנגח ולעורר מחלוקות". גורמים בש"ס אמרו כי מפלגות אחרות היו זוכות למענה אחר. במפלגת "יש עתיד" בחרו שלא להתייחס לדברים.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים