רצח וביתר את גרושתו - וישוחרר אחרי תשע שנים

אלי מימון כהן רצח בתאילנד ב-2004 את גרושתו בתאילנד ואז פיזר את שרידיה בתעלה בעיר. לאחר שקיבל חנינה ממלך תאילנד, לצד עבריינים רבים נוספים, ישוב לארץ בחודש מאי בשנה הבאה. החוק בישראל לא מאפשר רישום פלילי לעבריין שביצע עבירה בחו"ל וריצה שם את עונשו

אלי ברדנשטיין ואבי אשכנזי | 12/11/2012 20:19 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מלך תאילנד חנן את אלי מימון כהן שהורשע ברצח גרושתו קרול והוא צפוי לחזור לישראל במאי שנה הבאה. מימון נידון למאסר של 150 שנה (מאסר העולם הנהוג בתאילנד) לאחר שרצח את גרושתו בבנגקוק, ביתר אותה לחתיכות, הכניס את חלקי הגופה למזוודות והשליך אותם לנהר. אחרי שמונה שנים, ב-13 במאי 2013, הוא צפוי לשוב ארצה, נקי מכל רבב. משרד המשפטים ומשרד החוץ קיבלו על כך הודעה רשמית.

"איך משחררים אחד כזה שקיבל 150 שנה בכלא? על סמך מה מעניקים לו חנינה? פעמיים הוא כבר קיבל חנינה ממלך תאילנד, ואני לא מבינה מי עוזר לו, מי עומד מאחוריו. אין לי חשש מפניו, אבל אני לא רוצה שהוא ייהנה מבית ההבראה של ישראל", כך אמרה בזעם רבקה אמסלם, אמה של קרול כהן.

גורמים משפטיים ציינו כי משפחתו של כהן הובילה את המאמצים לשחרורו.  שר הפנים אלי ישי סייע במאמצים אף הוא. בדצמבר האחרון קיבל מימון חנינה ממלך תאילנד, לצד עבריינים רבים נוספים. עונשו הומתק לשלוש שנים נוספות בכלא. לאחרונה הוחלט לקצר את המשך מאסרו בחצי, לשנה וחצי בלבד. במאי הקרוב הוא יגורש מתאילנד לישראל ויהפוך לאדם חופשי, ללא כל רישום פלילי או מגבלה שהיא. החוק בישראל לא מאפשר רישום פלילי לעבריין שביצע עבירה בחו"ל וריצה עונשו שם.
 
כמה שנות מאסר שווה רצח אכזרי? אלי מימון כהן
כמה שנות מאסר שווה רצח אכזרי? אלי מימון כהן צילום: רויטרס
 
אלי מימון כהן, היום 45, במקור  מהעיר לוד, הגיע לתאילנד לאחר שפעל כסוכן סמוי של משטרת ישראל וסייע בהפללתם של 18 סוחרי סמים. בפברואר 2004, לאחר שביקש מזוגתו בנפרד קרול, בת ה-26 להגיע לתאילנד,  דקר אותה במלון בו הם שהו. כהן, לפי כתב האישום, ביתר את גופתה, הכניס את חלקיה למזוודות והשליך אותן לתעלת מים בעיר. אחרי חיפושים שנמשכו כמה ימים נמצאו רוב חלקי הגופה, חלקם במסננים שמותקנים בתעלות.

כהן נעצר ב-24 בפברואר בזמן שהגיע לשגרירות ישראל, כדי לדווח על היעלמותה של אישתו. המשטרה המקומית, שעלתה על עקבותיו של כהן באותן שעות, התקשרה לשגרירות כדי להודיע על חשדות ברצח נגד אזרח ישראלי. הקונסול באותה עת, יעקב דביר, זימן את המשטרה שעצרה אותו.

בני הזוג, להם שני ילדים משותפים,
נפרדו כמה חודשים לפני חופשתם המשותפת. כהן עבר מישראל לאוסטרליה לאחר שמילא את חלקו בעיסקת עד מדינה שעליה חתם. הוא הביא להפללתם של 18 סוחרי סמים מאזור המרכז. משפחתה של קרול סיפרה לאחר הרצח כי היא נעתרה לבקשותיו של בעלה לבוא לבקרו בתאילנד, למרות שחששה ממנו.


כהן סירב במשך זמן ממושך להודות במעשה. כהן טען כי אויביו מישראל, המבקשים לנקום בו על שבעבר שימש כסוכן משטרתי והפליל עבריינים, תפרו לו תיק. כחודשיים לאחר המעצר נפתח משפטו. בהמשך חתם על ההודאה ברצח ומסר עדות מפורטת. השופט המקומי ציין כי  "הנאשם הודה כי הוא השתמש בסכין כדי לדקור אותה למוות... הוא ביתר את הגופה והסתיר אותה". כהן אמר בבית המשפט ש"אהבתי את

אשתי מאוד. עשיתי את מה שעשיתי בלי לחשוב". נסיונות להביאו להמשך משפטו בארץ נכשלו. בעוד כחצי שנה, כאמור, הוא ישתחרר.  

"אני לא רוצה להאמין שמישהו יעשה דבר כזה וישחררו אותו מהכלא. לא מגיע לו שישחררו אותו, ובטוח שלא לאפשר את חזרתו לישראל. אנחנו כרגע לא יודעים כלו על ההחלטה הזאת, אף אחד במשרד החוץ לא עדכן אותנו", אמרה אחותה של קרול כהן.

האם, רבקה אמסלם, הייתה אתמול מזועזעת: "אני מזועזעת מזה, זו פשוט סטירת לחי לי ולבני המשפחה. איך אחד כזה יכול להיות משוחרר מהכלא. זה בלתי נתפש. בית המשפט קבע שהוא צריך לשבת 150 שנה בכלא, אז למה מקצרים לו את העונש? מי עומד מאחורי ההחלטה הזאת? מי עזר לו לשכנע את התאילנדים לשחרר אותו מהכלא?", הוסיפה האם.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים