הולכים

לקראת התמודדות אפשרית: אולמרט פנה ליולי תמיר

רה"מ לשעבר ביקש מח"כים בקדימה להישאר במפלגה. הערכה במערכת הפוליטית: עד סוף השבוע הוא יודיע על כוונתו להתמודד

זאב קם | 13/11/2012 11:31 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הרמזים לקראת חזרתו האפשרית לזירה הפוליטית של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הולכים ומתחזקים. הפעם הם מגיעים במסגרת הניסיונות להרכיב את הרשימה של אולמרט, במקרה שיודיע על התמודדות בבחירות הקרובות.
פרופסור יולי תמיר, קיבלה פנייה מאולמרט
פרופסור יולי תמיר, קיבלה פנייה מאולמרט צילום:עודד אנטמן


גורמים בקדימה אמרו למעריב כי בימים האחרונים שוחח אולמרט עם כמה חברי כנסת בסיעה, שהתכוונו להודיע בימים הקרובים על פרישה מהמפלגה ולתכנן את עתידם מחוץ לפוליטיקה, וביקש מהם להישאר. לדברי הגורמים, ראש הממשלה לשעבר הסביר לאותם חברי כנסת כי הוא צריך אותם לצדו בתקופה הקרובה, לקראת חזרה אפשרית למערכת הפוליטית.

בנוסף לכך התבצעה לאחרונה פנייה מצדו של אולמרט לשרת החינוך לשעבר, יולי תמיר, בהצעה להצטרף אליו במסגרת הרשימה החדשה שהוא מתכנן להקים. תמיר כיהנה כשרת חינוך מטעם מפלגת העבודה בממשלתו של אולמרט ופרשה מהחיים הפוליטיים במהלך הכנסת הנוכחית.

גורמים שעבדו בצמוד לתמיר במהלך כהונתה כשרת חינוך וכחברת כנסת אמרו למעריב כי לא הופתעו מהפנייה אליה. לדבריהם, מדובר במהלך צפוי והגיוני לאור הקרבה ששוררת בינה לבין אולמרט, עוד מתקופת עבודתם המשותפת. בשלב זה לא ברור אם תמיר תגיב בחיוב להצעה.

אולמרט עצמו אמור לחזור היום ארצה, ולפי הערכות בקדימה ובמערכת הפוליטית הוא צפוי להודיע עד סוף השבוע על התמודדות בבחירות הקרובות. דברים דומים בנוגע לחזרתו האפשרית של אולמרט לחיים הפוליטיים אמר אתמול גם מקורבו, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, בכנס ערים ישראל-גרמניה. בלשכתו של אולמרט סירבו להתייחס לדברים. בשיחה עם יולי תמיר היא סירבה להגיב לדברים, ואמרה כי היא מרוכזת בעבודתה כנשיאת מכללת שנקר.

בתוך כך יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, הודתה אתמול בפעם הראשונה כי היא ממתינה להודעתו של אולמרט, לפני שתודיע על צעדיה הפוליטיים. את הדברים אמרה בכנס שהתקיים אתמול במרכז הבינתחומי בהרצליה. לבני סיפרה כי בשבועות האחרונים ניסתה לבצע מהלך של איחוד גוש המרכז-שמאל,

אך לטענתה המהלך לא הצליח.

"ניסיתי בחודש האחרון לבדוק במפגשים ובשיחות עם ראשי המפלגות השונות, ששייכות למה שאנחנו מגדירים 'המחנה האחר‭,'‬ אם ניתן לייצר גוש או לפחות מערך שיש לו סדר עדיפות אחד‭,"‬ אמרה לבני. "מאחר שלא הצלחתי לייצר את אותו גוש שיכול לייצר את האלטרנטיבה, שהיא ריאלית להחלפת ממשלה, זה לדעתי פוגע בסיכויים לייצר את השינוי הנדרש‭."‬

בהמשך דבריה הוסיפה לבני כי נתנה "מטריית זמן" לאולמרט על מנת שיקבל את החלטותיו. לדבריה, החלטתו תשפיע גם על החלטתה. מאוחר יותר אמרה לבני כי למעשה כבר קיבלה את ההחלטה בנושא הפוליטי, אך היא מחכה להודעה מצדו של אולמרט, לפני שתפרסם את החלטתה לציבור ולתקשורת.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים