הנפילה של פינקלשטיין: הסקר האופטימי התברר כשגוי

יועץ הסתרים שמבטיח לנתניהו ולליברמן לפחות 45 מנדטים חתום על תבוסה כואבת בבחירות בארה"ב. סקר שערך חזה ניצחון מוחץ של 16 אחוזים לחברת הקונגרס מארי בונו מאק. אלא שהרפובליקנית מקליפורניה הפסידה בארבעה אחוזים

צח יוקד, ארה''ב | 13/11/2012 11:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ארתור פינקלשטיין, יועץ הסתרים והאיש מאחורי האיחוד האחרון בין הליכוד לישראל ביתנו, נהנה אולי בארץ ממעמד של יועץ על, אבל דווקא בארצות הברית חתום שמו על אחת התבוסות הכואבות בבחירות האחרונות.
ארתור פינקלשטיין, פדיחה בסקר
ארתור פינקלשטיין, פדיחה בסקר צילום: ברקאי וולפסון


מארי בונו מאק נחשבה במשך שנים לאחת הפוליטיקאיות הצבעוניות ביותר בבית הנבחרים האמריקאי. נציגת מחוז הבחירה ה‭45-‬ של מדינת קליפורניה נבחרה לקונגרס שבע פעמים וכיהנה במשך 14 שנים בסך הכל.

מאק היא אלמנתו ויורשתו הפוליטית של הזמר, המפיק, השחקן, הפוליטיקאי ובעלה לשעבר של הכוכבת שר, סוני בונו, ששימש כנציג המחוז בבית הנבחרים עד למותו בשנת ‭.1998‬
מרחק גדול מהמציאות

בשבוע שעבר היא קיוותה להיבחר לכהונה שמינית ברציפות. בסביבתה הביעו ביטחון רב בנוגע לסיכויה לנצח בבחירות שנערכו בשבוע שעבר. הייתה להם סיבה טובה לחוש כך, או כך לפחות הם חשבו בהתבסס על סקר מיוחד שערך עבורה היועץ הפוליטי שלה ויועץ הסתרים והסקרים המקושר לראש הממשלה נתניהו, ארתור פינקלשטיין.

הסקר, שערך פינקלשטיין ושתוצאותיו פורסמו ב‭15-‬ באוקטובר, שלושה שבועות בלבד לפני הבחירות, הראו שמאק מובילה בפער בטוח של יותר מ‭16-‬ אחוזים, הרחק מטווח טעות הדגימה: ‭54.7‬ למאק לעומת 38 אחוז ליריבה הדמוקרטי, ראול רויז.

אלא שבסופו של דבר התברר שהסקר

האופטימי של פינקלשטיין היה רחוק מהמציאות מרחק גדול. לא יתרון של 16 אחוז, אלא הפסד של ארבעה אחוזים מול המועמד הדמוקרטי ראול רויז. פינקלשטיין היה זה שהוביל את בנימין נתניהו לניצחון על שמעון פרס בבחירות נגד כל הסיכויים ב‭.'96-‬ הוא גם אחראי למיתוג של אביגדור ליברמן.

פינקלשטיין אף ייעץ לנשיא רונלד רייגן, עבד בין השאר עם ג'ורג' פאטאקי, המושל הרפובליקני של ניו יורק, עם אל דמאטאו, הסנאטור הרפובליקני ממדינת ניו יורק ועם ג'סי הלמס, סנאטור רפובליקני מצפון קרוליינה. בססמאות הבחירות הוא הרבה להשתמש במילה "ליברליות" בהקשרים שליליים ולתקוף את המועמדים היריבים.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''אמריקה''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים