מבצע

שגריר ארה"ב בכיפת ברזל: נגיע ל-13 סוללות

דן שפירו ביקר ביחד עם שר הביטחון בסוללה החדשה שהוצבה בגוש דן והבטיח כ-300 מיליון דולר סיוע. שר הביטחון: "לא נהסס להיכנס לפעולה קרקרעית. יהיה אוכל וציוד מתאים לכולם"

אבי אשכנזי | 18/11/2012 15:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שר הביטחון אהוד ברק ושגריר ארה"ב דן שפירו ביקרו
13 כיפות ברזל לכיסוי כל שטח ישראל
13 כיפות ברזל לכיסוי כל שטח ישראל צילום: אי-אף-פי
היום (ראשון) בסוללת "כיפת ברזל" החמישית המוצבת בגוש דן, שנכנסה לפעילות מבצעית אמש.

בתום הסיור, אמר ברק: "נמשיך לפעול ולהעמיק את הפעולה. אם יהיה צורך, לא נהסס להיכנס לפעולה קרקעית. יהיה אוכל וציוד מתאים לכולם. יחד עם זאת, אנחנו לא נגד הפסקת אש אם החמאס יחליט קודם כל שהוא מפסיק לירות. אם כך יהיה, נשקול את המשך צעדנו".

שר הביטחון שיבח את ההירתמות של הממשל האמריקאי בעיצוב ופיתוח "כיפת ברזל" וההצטיידות וההתחייבות לרכישה כיפה השביעית והשמינית: "אנחנו פה באתר כיפת ברזל שמגן על גוש דן, הכיפה הזאת נפרסה בנוהל חירום ובתוך שעות בודדות מאז הצבתה, יירטה טיל אחד והבוקר עוד שניים.

רפא"ל: בגלל שעיכבו אותנו, אין עוד סוללות
בלוג חי: מבצע עמוד ענן - היום החמישי

"ההישג של כיפת ברזל הוא יוצא דופן, אולם מדובר באנשי ההגנה האווירית וגם התעשיות הביטחוניות בישראל, רפא"ל והתעשייה האווירית. עד עכשיו אנחנו מדברים על 90 אחוז של הצלחות ביירוט. מדובר ב-300 שיגורים מיירטים, אין מערכת כזאת בשום צבא ומדינה בעולם".

שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו "ארה"ב מכירה בזכותה של ישראל להגן על עצמה. אני רוצה להודות לממשל ולשר ההגנה פאנטה על כך שהם סייעו לנו בפיתוח הסוללות ברכישה שלהם. למרות הקיצוצים בארה"ב, התחייב הממשל להעביר עוד 300 מיליון דולר להמשך פיתוח והצטיידות ואנחנו נערכים לקראת הרכישות הבאות. המטרה בסופו של דבר היא להגיע

ל-13 סוללות שיכסו את כל המדינה מירי קצר ובינוניים".

השגריר האמריקני אמר: "אני גאה לעמוד ליד הסוללה החמישית, אם יש תרומה משמעותית יותר מסיוע ומימון הכיפה הזאת שמצילה חיים, אני לא יודע אם יש משהו גדול מזה. אנחנו גאים שהמימון שלנו יסייע לפתח את הטכנולוגייה הזאת של חיי האדם".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים