מבצע

המערכת הפוליטית בעד ונגד הסכם הפסקת האש

הידיעות על הרגיעה הקרבה התקבלו בתגובות מעורבות. ח"כ שאמה: "לא הפסקה, רק דחיית אש". ח"כ גלאון: "טוב מאוחר מאשר מאוחר מדי"

אריק בנדר | 20/11/2012 20:56 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הידיעות על הפסקת האש המתגבשת התקבלה הערב (ג') בתגובות מעורבות במערכת הפוליטית, כאשר ביקורת על סיום המבצע נשמעה גם מחברי הקואליציה.

"על השולחן לא מונחת הפסקת אש אלא דחיית אש למועד אחר שיהיה נוח לחמאס", כתב ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) בדף הפייסבוק שלו.

גם שר האנרגיה עוזי לנדאו הסתייג מההסכם ואמר כי "עדיין אינני מכיר את הפרטים. מה שמטריד אותי הוא הדיבור האינסופי על הפסקת אש. אני חושב שצריך לראות רק איך פוגעים בהם, איך הורסים אותם, כך כשכאשר יהיה סיבוב נוסף, הם יפחדו הרבה יותר. אותי לא תשמעו מדבר בעד הפסקת אש ואם יש לדבר על כך, אז רק מאחורי הקלעים".

שר התעשייה והמסחר שלום שמחון הביע שביעות רצון מההסכם המסתמן ואמר: ״אני חושב שנתנו להם מכה, וזה לא משנה אם הם
יגידו שהם הגיעו להישגים. החשוב הוא מה שעשינו. זו העת להחזיר את החיילים הביתה״.

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ אורי אריאל, הצטרף לביקורת ואמר כי "קבלת ההסכם תגרום לאזרחי ישראל להרגיש נבגדים על ידי ממשלת נתניהו-ליברמן. את השלכות הכניעה המבישה ירגישו תושבי ישראל בשנים הקרובות בהגברת המוטיבציה לפגוע בישראל על ידי אויבנו מבית ומחוץ".

״טוב מאוחר מאשר מאוחר מדי", אמרה יו"ר מרצ, זהבה גלאון. "אחרי שישה ימים מיותרים, עושים נתניהו וברק את הבלתי נמנע - הסכם הפסקת האש ימנע מישראל להסתבך במערכה קרקעית שהייתה גובה מחיר דמים כבד. עתה, מרצ קוראת לממשלת ישראל לפתוח במשא ומתן מדיני כולל עם אבו מאזן ולתמוך בהקמת מדינה פלסטינית באו״ם. בלי תהליך מדיני לא יהיה ביטחון לאזרחי ישראל״.
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים