בת 60 נפצעה קשה מיידוי אבנים בגוש עציון

האישה נפצעה בשעה שנסעה סמוך לביתר עילית. היא פונתה ע"י מד"א לביה"ח עין כרם. כוחות הביטחון פיזרו את המהומות במקום

עמיחי אתאלי ויוסי אלי | 20/11/2012 21:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אישה כבת 60 נפצעה הערב (ג') בראשה ונפגעה באורח קשה, ככל הנראה מאבן שהשליכו לעבר רכבה  פלסטינים בסמוך לעיר ביתר עילית שבגוש עציון.

בתחילה דווח כי האישה נפגעה מקליעי נשק קל שנורו לעבר הרכב אולם כאמור, בהמשך התברר כי מדובר באבן חדה שפגעה בראשה של האישה.

כוחות גדולים של צה"ל ושל משטרת מחוז ש"י הגיעו לזירת האירוע ובנוסף להם גם כוחות רפואה שהחלו להעניק לאישה טיפול רפואי בשטח וקבעו כי פגיעתה קשה.

יוני סילמן, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה סיפר "אבחנתי שמדובר בפגיעה משמעותית בראשה של האישה. לאחר טיפול ראשוני בשטח ולאחר שמצבה יוצב, היא נשלחה ליחידת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם".

מארגון "הצלה יו"ש" שמתנדביו הגיעו ראשונים לזירת האירוע נמסר כי בסביבת הרכב נמצאו שברי בקבוקים ואבנים רבות, ששימשו ככל הנראה את הפורעים.
צילום: צוותי הצלה יהודה ושומרון
רכב של האישה שנפצעה קשה מידוי אבנים בגוש עציון צילום: צוותי הצלה יהודה ושומרון

הבוקר דווח ב-nrg מעריב כי מאז תחילת מבצע "עמוד ענן" מחריפים הפלסטינים ביהודה ושומרון את ההתפרעויות: הפגנות התמיכה בחמאס בעזה הופכות להתפרעויות המוניות. רכב ישראלי שהושלך לעברו בקבוק תבערה אתמול בערב נשרף כליל.

בשבוע האחרון, מאז החל מבצע "עמוד ענן" מקיימים הפלסטינים ביהודה ושומרון הפגנות תמיכה סוערות בחמאס ברצועת עזה.

כמעט כל ההפגנות הללו יוצאות משליטה והופכות להתפרעויות המוניות שכמותן לא התרחשו ביו"ש כבר שנים. במהלך ההפגנות מנסים המפגינים לחסום את צירי התנועה לנסיעת ישראלים, מיידים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר רכבים

ישראלים ומציבים על הכבישים מחסומי סלעים וצמיגים בוערים.
במקביל להפגנות הללו, כמות אירועי השלכת האבנים ובקבוקי התבערה לעבר רכבים ישראלים עלתה במאות אחוזים.

אתמול בצהריים הגיעה קבוצת פלסטינים לגדר ההתנחלות נחליאל שבבנימין. הגעת פלסטינים לגדר הישוב היא מעשה נדיר וקצין הביטחון היישובי, אילן בן שבת, סיפר אתמול כי הפעם האחרונה שפלסטינים הגיעו עד לגדר היישוב היתה לפני ארבע שנים. הפלסטינים הציבו על הגדר דגלי אשף וחמאס והשאירו פתק בערבית בזו הלשון "שתהיו בכוננות. יש לכם שלושה ימים עד שנפגיז אתכם".

אתמול בערב נסעה תושבת ההתנחלות מעלה לבונה ברכבה וכשהגיעה לקרבת הכפר הפלסטיני סינג'יל הושלך לעבר הרכב בקבוק תבערה שהחל להתלקח מיד

הנהגת והנוסעים שהיו עמה הצליחו להימלט מהרכב הבוער, ובתוך מספר דקות הרכב נשרף כליל. אהוד אמיתון מסוכנות "תצפית", המנהלת מעקב אחר אירועי הפח"ע ביו"ש, ערך אמש יומן אירועים לכל ההתרחשויות, וממנו עולה כי רק במהלך יום אתמול התקיימו 22 התפרעויות אלימות ברחבי יהודה ושומרון.

אביגדור שץ, קצין הביטחון הוותיק של המועצה האזורית מטה בנימין טוען כי הוא מזהה בהתפרעויות הללו מגמה מדאיגה "יש כאן שינוי קיצוני מאוד" אומר שץ "בוודאי שבשיגרה כמות האירועים לא מתקרבת למה שקורה עכשיו אבל גם במבצעים קודמים, למשל בעופרת יצוקה, ביהודה ושומרון לא היו כאלה הפרות סדר".

שץ טוען כי מאז האינתיפאדה הראשונה, הוא לא זוכר כמות מאסיבית כל כך של התפרעויות המוניות "לדעתי עלולה להיות כאן התחלה של הרגלים חדשים וחמורים מאוד. אלה דברים שלא ראינו כמותם במשך שנים וחייבים לטפל בהם מייד כדי שחלילה לא נגיע למצב שההתפרעויות הללו יהיו התחלה של אינתיפאדה שלישית".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים