נהג האוטובוס: שמעתי פיצוץ, הכל נהיה עשן

נחום, נהג קו "דן" שבו אירע הפיגוע, סיפר כי לא ראה אדם חשוד: "מאמין שאמשיך לנהוג". עד ראייה: "חשבנו בהתחלה שמדובר בטיל"

יובל גורן ואבי אשכנזי | 21/11/2012 12:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"לא ראיתי כלום, שמעתי פיצוץ, הכל נהיה עשן", כך תיאר נחום, נהג אוטובוס דן, את הפיגוע שהתרחש באוטובוס שלו היום (ד') בשעות הצהריים בתל אביב, "לא ראיתי אף אחד שעלה. אין לי מושג איפה זה קרה. נראה לי בחלק האחורי. הרגשתי פיצוץ, אבל לא יכולתי לדעת מה קרה".

"האוטובוס לא היה מלא מדי", סיפר הנהג, "אני למזלי לא נפצעתי, עזרתי לחיילת שעזרה לכולם לרדת. החליטו שאני צריך להגיע לבדיקות בכל מקרה. אני מאמין שאני אמשיך לנהוג".

איציק חשני, נהג מונית שנסע מאחורי האוטובוס, סתיאר את רגעי האימה: "פתאום היה פיצוץ, האוטובוס פשוט עף לשמיים, יצאתי עם מטף כיבוי, אבל אז הבנתי שזה פיגוע. ראובן לוי, עד ראיה נוסף לפיגוע, סיפר כי ראה אדם זורק תיק לדלתות האחוריות של האוטובוס ובורח".

עו"ד אורי קינן, שעובד בבית הדר דפנה, סיפר לגל"צ גם הוא על רגע הפיצוץ: "הגענו מדיון בבית המשפט. נכנסנו לבניין, עלינו כמה מטרים ואז נשמע רעש איום שהרים את החלונות ורצנו חזרה למטה". "המחשבה הראשונה היתה שמדובר בטיל", סיפר קינן, "אבל אז ראינו את האוטובוס מפויח כולו ואת הזכוכיות מנופצות". קינן גם סיפר כי הבניין שבו הוא עובד נסגר.

יוני יוזף, מתנדב מזק"א גוש דן שהיה מהראשונים שהגיעו לזירה, אמר: "הייתה הרבה פאניקה וכאוס. אנשים שכבו מחוץ לאוטובוס. כוחות זק"א ומד"א הגיעו והתחילו לטפל בהם בשטח. לאחר תקופה ארוכה שלא היו פיגועים מסוג זה המראות פשוט מחזירים אותנו שנים אחורה". 

צילום: אבשלום ששוני
חבלני משטרה באוטובוס שנפגע בפיצוץ בתל אביב צילום: אבשלום ששוני

טל בכור, בת 28, נפצעה באורח קל בעת שהייתה על האוטובוס בהתפוצצות המטען: "הייתי בדרך לריאיון עבודה, הבנתי שטעיתי בקו ותכננתי לרדת בתחנה הקרובה. פתאום נשמע פיצוץ ענק, הייתי בטוחה שפגע בי טיל. דבר ראשון בדקתי אם הראש שלי בסדר, כנראה אחרי זה מיד איבדתי את ההכרה, כשהצלחתי להתעשת, פשוט קמתי וברחתי מהאוטובוס, אנשים התחילו לטפל בי. נפצעתי בידיים, רגליים ואוזניים. הייתה לי הרגשה שאני לא צריכה לעלות על האוטובוס הזה, אינטואיציה, אבל לא חשבתי שזה יגיע אלי".

אלינור למפל, תושבת ראשל"צ, נסעה ברכב בנתיב הנגדי ואמרה: "האוטובוס עצר וכשהוא התחיל לנסוע, נהיה פיצוץ,

הכל נהיה שחור. אחרי כמה שניות, העשן התפוגג וראינו שזה פיגוע. רצתי להגיש עזרה ראשונה, אבל אז התחלתי להרגיש לחצים בחזה, מישהי הביאה לי מים, הזיזו אותי הצידה והחלו לטפל בי".

"זה לא נעים בכלל להיות במצב הזה, בכלל מהמצב ומהפאג'רים שמשגרים לפה למרכז וכל הפיגועים שהיו בעבר. אני סומכת על כוחות הביטחון שהם עושים הכל, אבל כנראה שהחמאס תמיד מוצאים את הדרך".

לצידה בבית החולים שוהה אחותה התאומה רווית, איתה הצליחה אלינור לדבר שניות ספורות אחרי הפיצוץ, היא התקשרה ואמרה: "נפל פה גראד והטלפון שלי התנתק, דיברתי עם חברה אחרת והבנתי ממנה אחר כך מה קרה".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים