מבצע

נתניהו: פעלנו באחריות; ברק: המטרות הושגו במלואן

לאחר שהוכרזה הפסקת האש בין ישראל וחמאס, הסביר ראש הממשלה את ההחלטה: "הסכמתי שכדאי לתת הזדמנות להרגיע את המצב ולאפשר לאזרחי ישראל לחזור לשגרת החיים". נתניהו התייחס להישגים: "ארגוני הטרור לא האמינו שנפעל. הם טעו"

אסף גבור וסוכנויות הידיעות | 21/11/2012 19:22 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"נהגנו כממשלה אחראית" - כך אמר הערב (ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות ההכרזה על הסכם הפסקת האש אליו הגיעו ישראל וחמאס.

"למצות את ההזדמנות". נתניהו, הערב צילום: קובי גדעון, לע''מ
"הפעלנו עוצמה צבאית תוך שיקול דעת מדיני", הוסיף נתניהו. "אני יודע שישנם אזרחים שמצפים לפעולה צבאית חריפה עוד יותר, וייתכן מאוד שנידרש לה, אבל בעת הזאת הדבר הנכון למדינת ישראל הוא למצות את ההזדמנות הזאת להשיג הפסקת אש מתמשכת".

"בשיחה שניהלתי הערב עם הנשיא אובמה הסכמתי עמו שכדאי להעניק הזדמנות להפסקת האש, כדי להרגיע את המצב, ולאפשר לאזרחי מדינת ישראל לחזור לשגרת החיים", סיפר ראש הממשלה. "עם זאת, מובן מאליו שישראל לא יכולה לשבת בחיבוק ידיים מול ההתעצמות של אויבינו בנשק הטרור, ולכן סיכמתי אתו שנפעל יחד נגד הברחות הנשק לארגוני הטרור, נשק שרובו ככולו מגיע מאיראן".

ראש הממשלה התייחס גם להישגי המבצע. "ארגוני הטרור הניחו שנימנע מפעולה תקיפה נגדם. הם טעו", אמר. "פגענו במפקדים בכירים של ארגוני הטרור, השמדנו אלפי רקטות שכוונו לדרום ואת רוב הרקטות שכוונו למרכז, והרסנו מתקני שליטה של החמאס". נתניהו ציין את תמיכת הקהילה הבינלאומית בפעולה הישראלית. 

נתניהו הודה לנשיא האמריקאי אובמה על תמיכתו במבצע, ולקלינטון ולמצרים על תיווכם במגעים להשגת הרגיעה. כמו כן הודה לשרים ולמפקדי ואנשי כוחות הביטחון, והוסיף "אני מצדיע לכם, אזרחי ישראל, וגאה להיות ראש הממשלה שלכם". נתניהו הביע תנחומים למשפחות ההרוגים במבצע ואיחל החלמה מהירה לפצועים.
  
"בעוד דקות תיכנס לתוקפה הפסקת האש ואנו מצפים כי תכובד", אמר שר הביטחון ברק, שמנה את הישגי המבצע - "צמצום הפגיעה בעורף שלנו, מקסימום פגיעה בחמאס ובאמצעי הטרור ומינימום פגיעה באזרחים פלסטינים". הוא ציין כי כמות היירוטים של כיפת ברזל היא "הישג יוצא דופן", והוסיף כי מטרות המבצע הושגו במלואן.

ליברמן הזכיר את ההישגים ההסברתיים של ישראל במהלך המבצע. "כל שרי החוץ, הנשיא אובמה, כולם תמכו בנו בזכות הבסיסית להגן על עצמנו ועל אזרחינו ולשים סוף לירי מעזה. אני זוכר את כל הדיבורים על הבידוד המדיני, ומי שראה את הדיווחים ברשתות הזרות יכול היה לראות שנעשתה עבודה מצוינת בתחום ההסברה".
שר החוץ המצרי וקלינטון הודיעו: יש הסכם

הערב הודיעו שר החוץ המצרי מוחמד כמאל עמר ומזכירת המדינה האמריקאית הילארי קלינטון במסיבת עיתונאים משותפת כי ישראל וחמאס הגיעו להסכם להפסקת האש, שייכנס לתוקפו בשעה תשע.

"הוסכם כי הפסקת האש נכנסת לתוקף הערב בתשע שעון קהיר", הכריז עמר. "מצרים מדגישה את המחוייבות שלה לפלסטינים ולבעיותיהם", הוסיף, והודה לליגה הערבית, לטורקיה ולקטאר על הסיוע בהשגת ההסכם. "כולם יצטרכו לשתף פעולה כדי להביא למימוש ולדבקות", הבהיר.

מזכירת המדינה האמריקאית קלינטון אמרה כי "ארצות הברית מברכת על הסכמה להפסקת אש הדדית באזור. אנשי האזור זקוקים להזדמנות לחיות חיים ללא פחד, וכולנו צריכים לפעול למען מטרה זאת. דנו כיצד

ארה"ב ומצרים יוכלו לעבוד יחד כדי לסייע להשגת היציבות".

"בימים שלפנינו תפעל ארצות הברית עם שותפיה שבאזור כדי לבסס את ההתקדמות הזו ולשפר את היחסים עם הרצועה", הוסיפה. "ארצות הברית תפעל לשפר את תנאי החיים של תושבי עזה ולשפר את הביטחון של תושבי ישראל.אין חלופה לשלום צודק וכולל. כעת, על הצבא לפעול יחד עם המצרים".

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר הערב כי הוא שוחח עם הנשיא האמריקאי אובמה ו"נענה להמלצתו להעניק סיכוי להצעת מצרים להפסקת אש, ובכך לתת הזדמנות לייצוב המצב והרגעתו בטרם יהיה צורך להפעיל עוצמה רבה יותר". נתניהו הבהיר לנשיא כי ישראל "תנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי להגן על אזרחיה".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים