הותר לפרסום: נלכד מבצע הפיגוע בת"א - ערבי ישראלי

בית המשפט התיר לדווח כי שעות לאחר הפיצוץ באוטובוס כבר עצרו כוחות הביטחון את האיש שהניח את המטען, תושב טייבה, ושלושה פלסטינים תושבי השטחים שתכננו את הפיגוע. בנוסף נעצר גם מעסיקו של המחבל, שבמכוניתו הועבר המטען לת"א

אחיקם משה דוד ואבי אשכנזי | 22/11/2012 22:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: פיגוע
הותר לפרסום: בית המשפט התיר הערב (ה') לדווח כי שעות לאחר הפיגוע באוטובוס בתל אביב אתמול כבר נלכדו האחראים לו, בפעילות משותפת של המשטרה, השב"כ וצה"ל. מי שהניח את המטען באוטובוס הוא פלסטיני שהתאזרח בישראל, ומתכנני הפיגוע הם פלסטינים תושבי השטחים. עוד נעצר מעסיקו של המחבל, שברכבו הועבר המטען.

האוטובוס בו אירע הפיגוע, אתמול
האוטובוס בו אירע הפיגוע, אתמול צילום: ראובן קסטרו
מיד לאחר הפיגוע, בו נפצעו עשרים ותשעה בני אדם, החלו כוחות הביטחון במרדף אחר מבצעי המעשה ברחבי גוש דן, לאחר שחבלני המשטרה גילו כי המטען שהוטמן מתחת לאחד הספסלים הופעל באמצעות טלפון סלולרי, וחוקרי השב"כ זיהו כי הוא הופעל מאזור הכפר הפלסטיני בית לקיא. 

לוחמי הימ"מ בפיקודו של נצ"מ ש' איתרו אמש את המחבל שהניח את המטען ואת מעסיקו, תושב מזרח ירושלים, החשוד שהסיע אותו, בעת שניסו לעבור מישראל לשטחי הרשות הפלסטינית סמוך למחסום מכבים, השתלטו עליהם ועצרו אותם. זמן קצר לאחר מכן פשטו הלוחמים יחד עם כוחות צה"ל והשב"כ על כמה בתים בבית לקיא ועצרו את חברי החולייה שתכננה את הפיגוע.

שלושת חברי החולייה, תושבי הכפר המזוהים עם חמאס ועם הג'יהאד האסלאמי, הודו בחקירתם כי התכוונו לפגוע בישראלים. לצורך הפיגוע רכשו חברי החולייה מכשירים סלולריים, ששימשו להפעלת מטען החבלה מרחוק. מהחקירה עלה כי לאחר שהתארגנו לביצוע הפיגוע יצרו קשר עם ערבי-ישראלי, תושב טייבה שבמשולש, שנולד בבית לקיא אך התאזרח בישראל

לאחר שנישא לאזרחית ישראלית. 

האזרח הישראלי היה זה שביצע את הפיגוע, ולצורך כך השתמש במכוניתו של המעסיק שלו. כשהגיע לעיר, הניח את המטען בתוך האוטובוס ולאחר מכן עדכן את מפקד החולייה, ששהה באותה העת בבית לקיא והפעיל את המטען בשלט רחוק באמצעות הטלפון הסלולרי. המחבל ומעסיקו הודו גם הם במעורבותם בפיגוע.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים