עידן חדש של אחדות בין פת"ח לחמאס

הפסקת האש קרבה בין הפלגים: אבו מאזן התקשר לברך את הנייה, שהודיע כי יתמוך בו באו"ם. בקרוב הם צפויים לגבש חזון משותף

אסף גבור | 23/11/2012 9:31 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: פת"ח,חמאס
לאחר ההכרזה על סיומו של מבצע "עמוד ענן‭,"‬ ועם פתיחת חגיגות הניצחון ברצועת עזה, ניכרו סימני פיוס ראשונים בין פת"ח ביהודה ושומרון לחמאס ברצועת עזה. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התקשר לאיסמעיל הנייה כדי לברך אותו על ה"ניצחון‭."‬ במקביל הוא קיבל רוח גבית מראש ממשלת חמאס בעזה למהלך הפלסטיני של פנייה לאו"ם ב‭29-‬ לנובמבר לצורך שדרוג מעמד הרשות למדינה משקיפה. זאת לנוכח המאמץ הישראלי למנוע את הפנייה.

עוד בנושא:
- מצרים: מורסי נטל סמכויות שאינן ניתנות לערעור
- הנייה לתושבי הגדה: התנגדות היא הדרך לאחדות

לאחר הפסקת האש: פת
לאחר הפסקת האש: פת"ח וחמאס מתקרבים צילום ארכיון: רויטרס
תהלוכת הניצחון של מבצע "עמוד ענן" בעזה חשפה אחדות פלסטינית יוצאת דופן. אלפי תומכי פת"ח השתתפו בחגיגות, ובכיר פת"ח נביל שעת, שנשלח על ידי אבו מאזן לעזה במהלך מבצע "עמוד ענן‭,"‬ נשאר גם ל"אירוע הניצחון‭."‬ כשהוא שם מאחור את אירועי השתלטות חמאס על הרצועה, שבמהלכם הושלכו פעילי פת"ח מהגגות ונורו למוות, קרא שעת לאחדות לאומית ולסיום הפילוג הפנים-פלסטיני.
"ההתנגדות היא הדרך"

"ישראל נכשלה בניסיון לבודד את רצועת עזה מהערים הפלסטיניות האחרות‭,"‬ אמר שעת והתעלם מהצבע הירוק - צבע חמאס, ששלט בתהלוכות ללא עוררין. "כמה משמח לראות את הדגלים הצהובים, הירוקים, האדומים והשחורים מתנופפים יחד, ומעל כולם הדגל הפלסטיני. אנחנו חייבים לצאת מהמערכה הזאת לתוך אחדות. הקרב הזה הוא רק שמונה ימים מתוך 100 שנים של מאבק על הכיבוש לשחרור אדמת פלסטין ושחרורה של ירושלים‭."‬

גם ברשת "אל-ערבייה" דווח שיושב ראש הרשות אבו מאזן קיים שיחת טלפון עם הנייה ובירך אותו על ה"ניצחון‭."‬ עוד נמסר ברשת כי הנייה מצדו הודיע לאבו מאזן יחד עם מוחמד הינדי כי חמאס והג'יהאד האיסלאמי

תומכים בפנייתו לאו"ם ב‭29-‬ בנובמבר במטרה לשדרג את מעמדה של הרשות הפלסטינית למדינה משקיפה. האחדות הפלסטינית המסתמנת בפנייה לאו"ם נעשית אל מול המאמצים הישראליים למנוע את המהלך.

ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה שיבח במסיבת עיתונאים את הפלסטינים בגדה על "הצטרפותם להתנגדות‭,"‬ וכוונתו הייתה לפיגוע באוטובוס בתל אביב ביום רביעי. "ההפתעה הייתה מהאינתיפאדה שביצעו אחינו בגדה המערבית‭,"‬ אמר הנייה. "הם הפכו את הערים שלהם לאזורי עימות. הם הוכיחו שהם עם חזק, ששומע את אחיו ברצועת עזה. ההתנגדות היא הדרך להשיג את המטרה לעם אחד בגדה, ברצועה ובכל מקום‭."‬

ישיבה בתיווך מצרי

גם חליל אל-חיה, חבר הלשכה המדינית של חמאס, שיבח את הפלגים הפלסטיניים ואת ההחלטה לאיחוד הכוחות. "אנחנו עומדים בפני שלב חשוב, שבו עלינו להיות מאוחדים סביב מטרה אחת. כל מי שפעל לניצחון ההתנגדות וצייד אותה בתקווה, בנשק ובכוח מדיני הוא שותף מלא לניצחון‭,"‬ אמר.

לאור הקרבה המחודשת בין חמאס לפת"ח הודיע בכיר חמאס כי בימים הקרובים תתקיים בקהיר ובתיווך מצרי ישיבה של כל הפלגים הפלסטיניים, ובראשם פת"ח וחמאס, כדי לגבש אסטרטגיה בעלת חזון משותף. הוא ציין כי חלק מהאסטרטגיה היא הליכתו של אבו מאזן לאו"ם.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים