הפריימריז בליכוד: מי מהח"כים יחזור לכנסת אחרי הבחירות?

מתפקדי הליכוד צפויים להגיע ליותר מאלף עמדות הצבעה ברחבי הארץ ולבחור את רשימת המפלגה לכנסת, ולח"כים המכהנים צפוי מאבק קשה מול המצטרפים החדשים. "עד עכשיו כולם היו בשקט, אבל אחרי הבחירות ייצא לא מעט לכלוך", אמר אחד משרי הליכוד

זאב קם | 24/11/2012 23:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הליכוד בוחר: 123 אלף מתפקדי המפלגה יגיעו הבוקר לבחור את רשימתה לכנסת ה-19. רשימות המומלצים ("דילים") והחיסול כבר מפוזרות בין סניפי הליכוד, והמתח בקרב השרים וחברי הכנסת מגיע לשיא.

קרב צמוד ואכזרי. בנימין נתניהו בוועידת הליכוד
קרב צמוד ואכזרי. בנימין נתניהו בוועידת הליכוד צילום ארכיון: אבשלום ששוני
מתוך 25 חברי הכנסת של הליכוד כעת (אם מחסירים את ראש הממשלה ואת השר הפורש כחלון), חמישה עד שמונה לא צפויים לחזור למשכן לאחר הבחירות. כשלוקחים בחשבון את מועמדותם של אבי דיכטר, צחי הנגבי וחברי כנסת נוספים שהגיעו מקדימה ואת המתמודד הקבוע משה פייגלין, הקרב רק נהיה צמוד ואכזרי עוד יותר.

"זה הולך להיות בית מטבחיים", הגדיר אמש אחד משרי הליכוד את הפריימריז הצפויים. "עד עכשיו כולם היו יחסית שקטים, מכיוון שהם רצו להיבחר, אבל אחרי הבחירות לא מעט לכלוך ייצא החוצה". 

ברחבי הארץ ממוקמות למעלה מאלף עמדות הצבעה, שייפתחו בתשע בבוקר וייסגרו בעשר בערב. ההצבעה תיערך באמצעות צג אלקטרוני, על פי השיטה, כל מצביע רשאי לבחור שנים עשר שמות עבור הרשימה הארצית, ושם נוסף של מועמד המתמודד על מקום במחוז אליו משתייך המצביע.

כל מתפקד רשאי להצביע בכל מקום ברחבי הארץ,

ובמידה ולא יהיו תקלות מיוחדות התוצאות צפויות לזרום לחמ"ל המרכזי, שיוצב בגני התערוכה, באזור חצות הלילה.

החשש המרכזי בליכוד הוא מאחוזי הצבעה נמוכים בעקבות הגשם הצפוי, ובעקבות כך הפיץ אמש ראש הממשלה בינמין נתניהו הודעה מוקלטת, הקוראת למתפקדי הליכוד להגיע לעמדות ההצבעה ולהצביע.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים