דיווח: ישראל זיהתה באיראן ספינה מעמיסה רקטות עבור עזה

הסאנדיי טיימס מפרסם הבוקר: לוויני ריגול ישראלים איתרו משלוח רקטות שצפוי להגיע לרצועה, שככול הנראה כולל טילי "פאג'ר 5" מהסוג שנורה לעבר ת"א בחמאס הבהירו: "ההסכם לא ימנע מאיתנו להמשיך להבריח נשק"

עוזי מחניימי | 25/11/2012 6:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ארגון חמאס ממשיך להתחמש: עיתון הסאנדיי טיימס מדווח הבוקר (א') כי לווייני ריגול של ישראל איתרו ספינת מטען בנמל האיראני בנדר-עבאס, בשעה שהועמסה ברקטות ואמצעי לחימה אחרים. מומחי מודיעין מעריכים כי אמצעים אלה מיועדים להגיע לעזה דרך הים האדום, סודן ומצרים.

עוד בחדשות:
- הפריימריז בליכוד: מי מהח"כים יחזור לכנסת?
- חיילי יחידת "אגוז" ניצלו מפגיעת רקטה
- דיווח: ישראל עומדת לבחון בקרוב את מערכת "שרביט קסמים"

איראן מנסה להעביר נשק לרצועת עזה
איראן מנסה להעביר נשק לרצועת עזה צילום ארכיון: דובר צה''ל
המטען הוכן להעמסה בשבוע שעבר, בזמן שבו הוסכם על הפסקת האש אשר הביאה לסיום מבצע "עמוד ענן‭."‬ המודיעין הישראלי מאמין כי המטען יעבור מאיראן לסודן. "אנחנו מאמינים שספינות מלחמה איראניות שעוגנות באריתראה ילוו את ספינת הנשק ברגע שהיא תיכנס לים האדום‭,"‬ אמר מקור ישראלי.

ככל הנראה המטען כולל טילי "פאג'ר ‭,"5‬ מהסוג שנורה אל עבר תל אביב וירושלים בסבב הלחימה האחרון. ייתכן כי על הספינה מצוים גם רכיבים של טילים בליסטיים מסוג "שיהאב ‭,"3‬ אותם ניתן יהיה להציב בסודן ולאיים על ישראל ישירות.

לפי מקורות זרים, בחודש שעבר הפציצו שמונה מטוסי אף‭15-‬ איי של ישראל את מפעל הנשק הענק "יארמוק" שבסודן, שבו הייתה אמורה איראן לבנות סדנה להרכבת טילים ארוכי טווח. בישראל מאמינים כי בסודן כבר החלו בבנייה של מפעל חלופי להרכבת הטילים. "בהרבה מאמץ ועם הרבה מיומנות, איראן בנתה זרוע אסטרטגית שמאיימת על ישראל מדרום‭,"‬ אמר מקור ישראלי.

איראן צפויה לחמש את הפלסטינים בעזה מהר ככל האפשר, מאחר שהיא סבורה שמתקפה ישראלית על אתרי הגרעין שלה - אולי בסיוע אמריקאי - עשויה להתרחש כבר באביב. במקרה כזה מתקפת רקטות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי מעזה יהוו כמעט בוודאות חלק מהתגובה הצבאית האיראנית.

תת אלוף ניצן נוריאל, לשעבר ראש המטה ללוחמה בטרור במועצה לביטחון לאומי, אמר כי איראן השתמשה בעבר באוניות נושאות מכולות כדי להבריח כמויות גדולות של נשק. "המשלוחים

הללו עוברים דרך נמלי ביניים, ואיראן מנצלת את העובדה שרק כמות זניחה של מכולות עוברת שיקוף‭,"‬ הסביר נוריאל.

עדות לכוונה של חמאס להמשיך בהתחמשות ניתן היה למצוא כבר בסוף השבוע. מוסא אבו מרזוק, סגנו של חאלד משעל אמר: "ההסכם לא ימנע מאיתנו לייצר או להבריח נשק לרצועה‭."‬

 נשיא איראן אחמדיניג'אד שוחח עם ראש ממשלת חמאס ברצועה איסמאעיל הנייה ובירך אותו על "ניצחון ההתנגדות" בעזה. הוא ציין שארצו מתחייבת לעמוד לצד העם הפלסטיני. הנייה הודה לנשיא האיראני על חלקה של טהרן בניצחון. גם מזכ"ל החיזבאללה נסראללה התקשר להנייה ובמסר טלווזיוני הוא פנה למנהיגי ישראל ואמר: "נכשלתם במערכה על עזה, אז איך אתם רוצים לנצח בזירות אחרות‭."?

בהכנת הידיעה השתתף אסף גבור‬

אי-פי-איי
פלסטיני מבריח ציוד במנהרה מרפיח לרצועת עזה אי-פי-איי
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים