ההקלטות מחקירת הלינץ' בכיכר ציון בירושלים נעלמו

לטענת הפרקליטות בירושלים, עשרות שעות החקירה נמחקו. כעת הסנגורים צפויים לבקש להקל בעונשם של הנאשמים

עמרי מניב | 25/11/2012 9:38 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עשרות שעות החקירה של הנאשמים בביצוע הלינץ' בירושלים, שבוצע בחודש יולי בכיכר ציון בירושלים נגד צעיר ערבי, נמחקו מתיק החקירה המשטרתי, דבר שעלול להוביל להקלה בעונשם.
הארכת מעצר של החשודים בלינץ' בירושלים. העדויות אינן במערכת המחשוב
הארכת מעצר של החשודים בלינץ' בירושלים. העדויות אינן במערכת המחשוב צילום: יהונתן שאול


כך עולה ממכתב ששלחה פרקליטות מחוז ירושלים לפני כמה ימים לסנגורים של הנאשמים. בחודש אוגוסט הוגשו כתבי אישום נגד תשעה נערים בחשד שהשתתפו שבועיים קודם לכן בניסיון לינץ' בצעיר ערבי על רקע מוצאו בכיכר ציון בירושלים.

משטרת ירושלים ניהלה את החקירה, שבמסגרתה חקרה את כל החשודים ותיעדה את עדויותיהם. על פי כתב האישום, הצעירים הבחינו בכמה ערבים, רדפו אחריהם והכו אחד מהם עד שאיבד את הכרתו ולאחר החייאה נשלח לבית החולים.

בכתב האישום צוטטו דבריהם של הצעירים בחקירה. כך, במהלך האירוע אמר אחד הצעירים: "מי שגבר, שיבוא וירביץ לערבי." בין הנאשמים יש גם נערה אחת, שעל פי כתב האישום קראה קריאות גזעניות, בין היתר "מוות   לערבים ו"יהודי הוא נשמה, ערבי הוא בן זונה".

סנגוריהם של הנאשמים המתינו כדי לקבל את חומרי החקירה ולנסות לסתור אותם, אולם אלו לא הועברו להם זמן רב. לפני כמה ימים קיבלו מכתב מפרקליטות מחוז ירושלים, שבו נכתב כי חלק מחקירות הנאשמים נמחקו ממערכת המחשוב המשטרתית.

כעת מתכוונים הסנגורים לטעון בפני בית המשפט כי מחיקת הראיות המוקלטות פוגעת ביכולת להגן על הנאשמים ויבקשו להפחית את המשקל של ההודאות שניתנו על-ידי הנערים.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים