הנשירה גבוהה מבתי ספר במגזר החרדי

דוח של הלמ"ס לשנת 2011 חושף: עולים חדשים נושרים פי 3 יותר משאר התלמידים. מנכ"ל עמותה לנוער בסיכון: "המדינה לא משקיעה מספיק"

עמרי מניב | 25/11/2012 12:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
סך התלמידים שנשרו במהלך שנת 2011 ממערכת החינוך מסתכם ב‭,26,951-‬ כאשר ‭4,694‬ מהם נשרו כבר בבית הספר היסודי, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהגיעו לידי "מעריב‭,"‬ אשר מקיפים את שיעורי הנשירה בכלל המגזרים במדינת ישראל בשנת 2011 ומתפרסמים כאן לראשונה.

עוד בחדשות:
- האוניברסיטה העברית: הסגל ייבחן בהטרדה מינית
- נתונים מדאיגים: 19 נשים נרצחו השנה

נשירה גבוה במגזר החרדי
נשירה גבוה במגזר החרדי צילום ארכיון: יעקב כהן
על פי הדוח, רוב נשירת התלמידים מתרחשת במעבר מחטיבת הביניים לתיכון ובמהלך התיכון. הנשירה הגדולה ביותר מתרחשת במגזר החרדי: ‭5.3‬ אחוזים מתלמידי העל-יסודי נשרו במהלך שנת ‭,2011‬ ו‭17-‬ אחוז מהתלמידים החרדים בכיתה י"א לא החלו את שנת הלימודים הבאה בכיתה י"ב.

במגזר היהודי, אחד מכל עשרה נשר ב‭2011-‬ במהלך כיתה י"א. שיעור הנשירה במגזר הערבי בבתי הספר העל-יסודיים, לעומת זאת, גבוה ב‭77-‬ אחוז לעומת היהודים. בגזרת העולים החדשים, שניים מכל חמישה עולים חדשים הלומדים בכיתה ח' לא מסיימים 12 שנות לימוד, ומחציתם מפסיקה את הלימודים בכיתה י"א. תלמידים אלו נושרים פי שלושה יותר משאר התלמידים.

בקרב כלל התלמידים, שניים מכל שלושה תלמידים שנשרו מבית הספר לא השתלבו במסגרת כלשהי. האחרים משתלבים במוסדות של התמ"ת, ובקרב החרדים יש המשתלבים בישיבות הגבוהות. בחינוך הממלכתי-דתי אמנם קיימת הנשירה הנמוכה ביותר, אולם מצבם של הנושרים הוא הגרוע מכל.

"הנושרים הסמויים הם אלו שצריכים להדאיג אותנו יותר מכל, וחלקם בקרב התלמידים מגיע ל‭30-‬ אחוז‭,"‬ אומר ד"ר רמי סולימני, מנכ"ל אשלים-ג'וינט ישראל, העמותה לפיתוח שירותים לילדים ונוער בסיכון. "יש הקבלה

גבוהה בין מצב סוציו-אקונומי לבין הישגים של תלמידים. המדינה עדיין משקיעה הרבה פחות בגילאים הצעירים לעומת ממוצע מדינות ה‭.OECD-‬ אנחנו חייבים להקצות הרבה יותר תקציבים לסיוע לנוער בסיכון‭."‬

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "נתוני הדוח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אינם מדויקים ואינם עולים בקנה אחד עם הנתונים הרשמיים של המשרד‭."‬ יש לציין כי זה חודשים ארוכים מסרב משרד החינוך לפניות "מעריב" ואחרים לחשוף את הנתונים המצויים בידיו.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים