הולכים

ברק הטיל פצצה: "פורש מהפוליטיקה"

שר הביטחון הפתיע כשהודיע על החלטתו לא לרוץ לבחירות: "מיציתי את העיסוק בפוליטיקה. יש מקום לאפשר לאנשים נוספים לתפוס עמדות בכירות בישראל". נתניהו: "מכבד את החלטתו"

אריק בנדר ושלום ירושלמי | 26/11/2012 9:49 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: אהוד ברק
שר הביטחון, אהוד ברק, הטיל הבוקר (ב') פצצה פוליטית והודיע כי
אהוד ברק מודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, היום
אהוד ברק מודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, היום צילום: ראובן קסטרו
הוא לא ימשיך בחיים הפוליטיים ולא יתמודד במערכת הבחירות הבאה.

ברק, שכינס את הכתבים הצבאיים והפוליטיים בקריה, אמר: "בימים האחרונים היתה לי הזכות להיות שותף מרכזי שניווט צבאית ומדינית את מבצע 'עמוד ענן' אל סיומו המוצלח. לפני 53 שנה התגייסתי לצה"ל ומאז שירתתי את המדינה, היום אני מודיע על החלטתי לפרוש מהחיים הפוליטיים ולא להתמודד בבחירות".

"קיבלתי את ההחלטה בלבטים גדולים. אני אכחד אם אומר שהחמימות שאני חש מהציבור מחלק מהעיתונאים לא נעמו כמי שלא תמיד פונק על ידי הציבור. אני יודע להעריך את התמורה. באופן מעשי אסיים את תפקידי בעוד כשלושה חדשים, כשתורכב הממשלה החדשה. בכך יסתיימו שבע וחצי שנים במשרד הביטחון תחת שלוש ממשלות, אחת תחת שרביטי".

התגובות במערכת הפוליטית: בימין חוגגים, יחימוביץ' הביעה צער

ברק הוסיף: "בשנים האלו הובלתי שיקום המערכת, עם חיזוק הזרוע הארוכה להתמודד עם האיום האיראני, דחיפת כיפת ברזל ומערכות היירוט והבטחנו את אופיו ועומקו של הקשר המדיני והצבאי עם האמריקאים".
ראובן קסטרו
אהוד ברק. יפרוש או יחבור? ראובן קסטרו
יותר זמן למשפחה

גם במהלך נאום הפרישה, בחר ברק לעקוץ בעקיפין את הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי: "אני גאה על כך שבשנה וחצי האחרונות, לצד הישגים, חזרה לצה"ל רוח של רמת ונקיון דעת, שקט וענווה. דברים שנשרטו בעבר. החזרנו לצה"ל את הקוד האתי של חיינו והוא מבין את כפיפות הדרג הצבאי למדיני.

"אני רוצה להקדיש יותר זמן למשפחתי ומרגיש כי מיציתי את הפוליטיקה שלא היתה מושא לתשוקותיי אף פעם. תחלופה בעמדות כוח זה דבר טוב. יש הרבה דרכים

לתרום למדינה, לא רק בפוליטיקה. כל עוד תתבקש עצתי ותחשב, אעמיד אותה לבכירי המערכת בכל סוגיה לה אתבקש.

"אני מודה מכל הלב למפקדי צה"ל במילואים וסדיר, לאנשי משרד הבטחון ולמערכות המודיעין על זה שאפשרו לי לתפקד בהצלחה כשר ביטחון ואני גאה לעמוד בראש אנשים מופלאים. אני מודה לראש הממשלה ולחבריי בממשלה, וכן לחבריי המסורים בהנהגת מפלגת עצמאות שנתנו לי הרבה כח להתמודד במשך שנים ארוכות, במשך שעות ארוכות.

ברק: תחשבו על המחיר שהיינו משלמים אם היינו נכנסים לעזה

"בשלושת החודשים הקרובים נמשיך להתמודד מול כל אתגר ואני מבטיח לכם שיהיו הרבה אתגרים.
 אני מתלבט עם ההחלטה הזו כבר כמה שבועות וחלק מחבריי מכירים את ההתלבטות. ההתפתחויות סביב הסבבים רצועת עזה ואחר כך הצורך להיכנס למבצע דחו את ההתלבטות".

נתניהו: מעריך את תרומת ברק

בעקבות הודעת הפרישה, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מכבד את החלטתו של שר הביטחון: "אני מודה לו על שיתוף הפעולה בממשלה, ומעריך מאוד את תרומתו ארוכת השנים לביטחון המדינה"

כזכור, ההערכות הראשונות דיברו על כך שאהוד ברק יתפטר מתפקידו כשר הביטחון ויחבור לציפי לבני, שמתכוונת לחזור לחיים הפוליטיים. השניים נפגשו בשבוע שעבר וסקר שהזמינה לבני ניבא 12 מנדטים למפלגה משותפת.

ברק כבר מנוסה בפצצות פוליטיות. רק לפני כשנתיים הפתיע, כאשר הודיע על פרישה ממפלגת העבודה והקמת סיעה חדשה - סיעת "העצמאות".

יחד עם ברק פרשו אז ממפלגת העבודה גם מתן וילנאי, אורית נוקד, שלום שמחון ועינת וילף. ברק והעצמאות חברו לקואליציה ובכך הקדימו מהלך של פילוג שתוכנן על ידי כמה חברים במפלגת העבודה. בסיעת העצמאות עדיין מעכלים את פרישתו וייפגשו בקרוב כדי להחליט לאן מועדות פני המפלגה.

בהכנת הידיעה השתתף גם זאב קם

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים