לבני תודיע סופית: רצה לבחירות בראש מפלגה

יו"ר קדימה לשעבר צפויה להכריז כי תתמודד לכנסת כראש מפלגה חדשה. בין המועמדים לרשימתה יו"ר העבודה לשעבר עמרם מצנע

עמרי מניב | 26/11/2012 22:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: ציפי לבני
חוזרת לזירה: אחרי שבועות של ספקולציות תודיע מחר (ג') יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, על כוונתה להתמודד בבחירות הקרובות בראש מפלגה חדשה. בקרבתה של לבני, שהצהירה על כוונתה להביא להחלפת נתניהו בראשות הממשלה, טענו כי סקרים שנערכו עבורה מראים כי מפלגה בראשותה תגרוף 14 עד 16 מנדטים.

סירבה ליחימוביץ' וללפיד. ציפי לבני
סירבה ליחימוביץ' וללפיד. ציפי לבני צילום ארכיון: יוסי אלוני
לבני תיקח עמה את הח"כים הפורשים עמם סיכמה את המהלך: שלמה מולה, יואל חסון, אורית זוארץ, מגלי ווהבה ורוברט טיבייב. לבני מנהלת משא ומתן מתקדם גם עם הח"כים רחל אדטו ומאיר שטרית. המטרה היא להגיע למספר של שבעה ח"כים, הדרוש לפי החוק למהלך של פיצול.

בימים האחרונים ניהלה לבני שיחות רבות עם מועמדים אפשריים לרשימתה, כאשר אחד מהם היה יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע. "אם וכאשר האפשרות תהיה ריאלית, אני מניח שנדבר", אמר היום מצנע למעריב.

לבני פנתה אל הח"כים הנחשבים לנאמניה ולא לח"כים בכירים כמו רוני בר און או דליה איציק, שאינם מנאמניה. מהלך זה נועד בראש ובראשונה לספק ללבני סכום מימון בחירות גדול. קדימה המתפרקת, על 28 הח"כים שלה, שווה כסף רב. עבור כל ח"כ תקבל המפלגה החדשה ‭1.336‬ מיליון שקל. חלק מהסכום כבר עתה, והיתר לאחר הבחירות. סכום זה, הצפוי להסתכם ב‭9.35-‬ מיליון שקל, שיוצא מקדימה ועובר ללבני, צפוי להוות מרכיב חשוב במימון קמפיין הבחירות שלה.

מועמדים נוספים עמם מקיימת לבני מגעים מתקדמים הם הח"כ לשעבר יצחק בן ישראל, הדיפלומט דניאל שק, סגנית ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר ישראלה אורון, מנכ"ל טבע לשעבר שלמה ינאי ומוביל "מאהל הפראיירים" בועז נול. פרופ' מנואל טרכטנברג שקיים גם הוא מגעים עם לבני, החליט בסופו של דבר שלא לחבור אליה.
לבני הודיעה לאולמרט

בימים האחרונים סירבה לבני לתפקיד מספר שתיים הן במפלגת העבודה והן ביש עתיד, החלטה שעוררה ביקורת מצד מנהיגי שתי המפלגות, שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד, שהאשימו אותה כי פיצול גוש המרכז יפגע באפשרות להחליף את נתניהו.

לבני שוחחה גם עם שר הביטחון ויו"ר העצמאות אהוד ברק על ריצה משותפת, אך בסופו של דבר השיחות לא הבשילו

למהלך ממשי, ואפשרות זו נסגרה סופית כאשר ברק הודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים. היום הודיעה לבני על החלטתה לאהוד אולמרט, שגם שמו הוזכר כמועמד בבחירות הקרובות, עם לבני או בלעדיה.

היועצת האסטרטגית מירב פרסי צדוק, ששימשה כיועצת התקשורת לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, מונתה למנהלת התקשורת בקמפיין הבחירות של לבני.

בהכנת הידיעה השתתף אריק בנדר

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים