יחימוביץ': חוששת מהרכב רשימה בעייתי כמו בליכוד

יו"ר העבודה הביעה את דאגתה מתהליך דומה שיתרחש בבחירות המקדימות במפלגתה, וקראה להצביע "לא על סוגיית הגבולות אלא על המתרחש בתוכם"

עמיחי אתאלי | 27/11/2012 23:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יום אחרי שהורכבה רשימת הליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-19 והטענות משמאל כלפי מפלגת השלטון שהרכיבה רשימה ימנית מדי, חושפת שלי יחימוביץ' את החשש שלה מתהליך דומה שיתרחש בבחירות המקדימות במפלגת העבודה שייערכו ביום חמישי.

יחימוביץ' וטרופר
יחימוביץ' וטרופר צילום: עמיחי אתאלי
"באופן אבסורדי יש לי אתגר שהוא אתגר די דומה לאתגר של בנימין נתניהו שמן הסתם גם לא רוצה כמה אנשים מהרשימה שלו", אמרה אתמול יחימוביץ' בכנס תמיכה בחילי טרופר, חובש כיפה סרוגה המתמודד בפריימריז במפלגת העבודה.

בכנס שהתקיים במושב נס הרים פגשה יחימוביץ' כמאה וחמישים מבני הציונות הדתית וניסה לשכנע אותם לבחור במפלגת העבודה: "אני קוראת לכם, פעם אחת תשברו את דפוסי ההצבעה הרגילים שלכם" אמרה יחימוביץ' "פעם אחת תצביעו לא על סוגיית הגבולות אלא על סוגיית מה שמתרחש בתוך הגבולות".

לאחרונה גברו הדיבורים במערכת הפוליטית על חששה של יחימוביץ' מהרכב רשימה שלא לרוחה. בין היתר דובר על רצונה של יו"ר המפלגה שלא לראות את המתמודדות סתיו שפיר ומרב מיכאלי מתברגות במקומות גבוהים.

יחימוביץ' התייחסה לכך אתמול אך בלי שנקבה בשמות "אני רוצה רשימה מאוזנת" אמרה. "ביום חמישי שישים ומשהו אלף איש ילכו לקלפי ויבחרו את הרשימה שלהם. אני אעשה כל שביכולתי כדי שזו תהיה רשימה מאוזנת.

כיוון שזו הצבעה דמוקרטית אין לי שליטה מוחלטת על ההרכב שייווצר. יש לי איזושהי השפעה אבל בוודאי לא שליטה ולא נותר לי אלא לקרוא לציבור הרחב לבחור רשימה שהיא אחראית, שהיא מאוזנת, שהיא ערכית שהיא מסוגלת לעבוד כצוות".

במסגרת הכינוס אמש הודיעה יחימוביץ' רשמית כי תתמוך בחילי טרופר, איש חינוך ופעיל חברתי: "אני מאוד מקווה ומייחלת ואעשה כל מה שביכולתי כדי שחילי יהיה ברשימה שלנו לכנסת".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים