הולכים

נתניהו לבגין: תמשיך להיות שר

רה"מ, שלחץ על בנו של מנהיג הליכוד המיתולוגי להתמודד, מבקש לאזן בעזרתו את ההרכב הימני של הרשימה. בגין, מרידור ואיתן שמרו על שתיקה רועמת, ואילו פייגלין חגג: "מדובר בחילופי משמרות"

זאב קם, עמיחי אתאלי | 28/11/2012 8:08 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יום אחרי הדרמה הגדולה בגני התערוכה ושינוי הפנים שעברה רשימת הליכוד לכנסת, מנסים במפלגה להבין לאן פניה מועדות. מטבע הדברים, רוב העיניים הופנו לשלושת השרים שהודחו מהרשימה, בני בגין, מיקי איתן ודן מרידור.
בגין, ייענה לבקשת נתניהו
בגין, ייענה לבקשת נתניהו צילום: פלאש 90


בעוד בסביבתו של השר איתן הסכימו לומר רק כי הוא מתכוון לחשוב בימים הקרובים על עתידו, ובגזרת השרים בגין ומרידור בחרו בשתיקה מוחלטת וסירבו להתראיין. מי שכן שוחח עם השר בגין הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, שחזר באוזניו על הדברים שאמר ביום שני בלילה, לפיהם הוא מאוד מעוניין לראותו מכהן כשר גם בממשלה הבאה.

גורמים בליכוד אמרו למעריב כי נתניהו מתכוון לעשות ככל יכולתו על מנת לשכנע את בגין לקבל על עצמו תפקיד של שר גם בממשלה הבאה, למרות העובדה שלא נבחר למקום ריאלי ברשימה. לדברי אותם גורמים, מעבר לעובדה שנתניהו מחשיב את בגין כנכס עבור הליכוד וכגורם מאזן לרשימה שנבחרה, הוא היה זה ששכנע אותו להתמודד בפריימריז האחרונים. בשלב זה כלל לא ברור האם בגין מתכוון להיענות לבקשתו של ראש הממשלה.

לעומת זאת, בצד של המנצחים, ובראשם משה פייגלין, שהצליח לראשונה להתברג למקום ריאלי ברשימת הליכוד, חגגו אתמול (ג'). פייגלין כינס את פעיליו לישיבה ראשונה לאחר הפריימריז, שנפתחה בהרמת כוסית.

מוקדם יותר הוא התייחס לרשימה שנבחרה בפריימריז, ואמר: "דווקא ההרכב הזה מגדיל את הסיכויים שלנו לנצח בבחירות. הוא יחזיר לליכוד קולות שלא מצאו אצלנו בית עד היום, והיו עלולים ללכת ל"בית היהודי‭."‬ פייגלין התייחס גם ליחסיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וטען כי בתקופה האחרונה שוררת מערכת יחסים טובה בהרבה ביניהם.

בנוגע לשרים

שהודחו מהרשימה, בגין מרידור ואיתן, אמר פייגלין כי "אני מעריך שהתפקוד שלהם ודעותיהם בנושאים המדיניים פשוט לא התאימו לכיוון שאליו מבקשים חברי הליכוד לקחת את המפלגה. מדובר בתהליך טבעי של 'חילופי משמרות‭.'‬ הליכוד הוא המיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, שכולה הפכה לימנית יותר, ערכית יותר ומזוהה יותר עם ארץ ישראל". ‬

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים