הולכים

מקורבי לבני: היא יזמה איחוד עם העבודה

גורמים בסביבת לבני סיפרו כי פנתה באחרונה ליחימוביץ' כדי להעתיק את מודל "הליכוד ביתנו". ההצעה כללה רוטציה בראש הרשימה

זאב קם, אריק בנדר ועמרי מניב | 28/11/2012 8:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
זמן קצר לאחר הודעתה של ציפי לבני על הקמת המפלגה החדשה, "התנועה‭,"‬ ולאחר הטענות נגד המהלך מצד מפלגת העבודה על כך שמדובר בפיצול ובפגיעה במחנה השמאל-מרכז, מתגלה כי האפשרות לאיחוד בין שתי המפלגות הוצעה רק לאחרונה.
לבני, ניסתה להעתיק את המודל של הליכוד-ביתנו
לבני, ניסתה להעתיק את המודל של הליכוד-ביתנו צילום: אלי דסה


לדברי גורמים המקורבים ללבני, היא הציעה ליו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ‭,'‬ לעשות כמעשה הליכוד וישראל ביתנו, ולרוץ בבחירות הקרובות ברשימה מאוחדת, שתורכב משתי המפלגות (העבודה ומפלגת התנועה),‬ כשכל מפלגה תשמור על זהותה.

עוד אמרו אנשיה של לבני כי ההצעה כללה סיכום על חלוקת המקומות ברשימה לכנסת, בדיוק כפי שנעשה בין הליכוד וישראל ביתנו. בנוגע לשאלה מי תכהן כראש הממשלה, אם המפלגה המאוחדת תרכיב את הקואליציה הבאה, הציעה לבני כי יוחלט על רוטציה בין השתיים, כשלבני תכהן ראשונה בתפקיד.

הגורמים הוסיפו כי מהלך כזה גם היה נותן לגיטימציה ציבורית עבור יחימוביץ' לכהן בתפקיד ראש הממשלה. לדברי אנשי לבני, יחימוביץ' דחתה את ההצעה משיקולי אגו. ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "איננו נכנסים לפרטים אך יכולים לומר שיחימוביץ' הניחה בפני לבני הצעה מכובדת ומכובדת מאוד‭."‬ לבני מסרה בתגובה: "בימים אלו רשימת המפלגה בתהליכי גיבוש ואנחנו מבקשים מכולם להתאזר בסבלנות‭."‬
חלק מהפורשים לא מרוצים

במסיבת העיתונאים שכינסה אתמול אמרה לבני: "באתי להילחם למען ישראל היהודית, עם ערכים משותפים, ולא למען מונופול פוליטי‭."‬ בנוגע להרכב הרשימה חדשה, היא אמרה כי מה שפורסם עד היום היה בגדר ספקולציות. "יש עוד עשרה ימים עד הגשת הרשימות ואתם תראו את הרשימה‭,"‬ הבטיחה.

אלא ששעות ספורות בלבד לאחר מכן כבר נשמעו קולות של מרמור ותלונות דווקא מתוך המחנה שלה. חלק מחברי הכנסת שהודיעו אתמול על פרישה מקדימה ועל מעבר למפלגת "התנועה" של לבני מספרים על התנהלות שאינה לרוחם. לטענתם לבני ביקשה מהם את תמיכתם ואת פרישתם מקדימה, וכמובן לזכות בכספי מימון המפלגות שהם מביאים

איתם, אבל מצד שני היא אינה מוכנה להבטיח להם מקום ריאלי ובטוח ברשימה.

התגובות לחזרתה של לבני, מימין ומשמאל, לא היו אוהדות. "המתלבטת הנצחית, שלא מסוגלת לקבל החלטה בשום נושא, היא חסרת אחריות לאומית וחסרת תבונה מדינית, ולא פחות חמור מכך, משדרת רפיון ביטחוני מול אויבינו‭,"‬ נמסר מהליכוד.

גם במפלגת העבודה תקפו את ההחלטה: "ציפי לבני, שהיא אישה ראויה בפוליטיקה, עושה שגיאה מרה‭,"‬ נאמר בהודעת המפלגה. יו"ר מפלגת "יש עתיד‭,"‬ יאיר לפיד, תקף גם הוא לבני והגדיר את הקמת המפלגה כ"פוליטיקה הישנה והמפצלת בהתגלמותה, שמונעת משיקולי אגו בלבד".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים