הולכים

"הולך להיות קרב קשה מאוד בין פרץ להרצוג"

60,424 מתפקדי מפלגת העבודה יגיעו לקלפיות על מנת לבחור את מועמדיהם לכנסת. קרב על המקום הרביעי המשוריין לנשים בין מירב מיכאלי, אותה מקדם פרץ למיכל בירן, המועמדת המועדפת על יחימוביץ

יוסי אלי | 28/11/2012 21:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מחר יוכלו 60,424 מתפקדי מפלגת העבודה להצביע לרשימת המועמדים לכנסת במסגרת הפריימריז במפלגה.
שלי יחימוביץ ועמיר פרץ. יום מותח צפוי במפלגת העבודה
שלי יחימוביץ ועמיר פרץ. יום מותח צפוי במפלגת העבודה צילום: נאור רהב


במסגרת זו, רף המתח בקרב אנשי המפלגה עולה, כאשר מרבית מאנשי המפלגה מביטים בציפייה מי מהמועמדים החדשים והישנים ייכנסו לרשימה היוקרתית. גורמים במפלגה מציינים כי אחד המאבקים המעניינים ביותר שיתקיימו היום הוא המאבק על המקום הראשון, כלומר האיש החזק ביותר לאחר שלי יחימוביץ'.

במפלגה מעריכים כי שני המועמדים המרכזיים לזכות במקום הם ח"כ עמיר פרץ, שמעמדו בתקופה האחרונה עלה במפלגה בעיקר בזכות יעילותה של מערכת "כיפת ברזל" שהצליחה להגן היטב על אנשי הדרום.

המועמד השני שיכול לתפוס את המקום השני הוא יצחק בוז'י הרצוג, האיש שיחימוביץ' מעדיפה לראות כסגנה במפלגה ואחד מהמומלצים הבולטים שלה. "הולך להיות קרב קשה מאוד בין השניים" אמר אחד הגורמים במפלגה. "שניהם היו מועמדים לראשות המפלגה ושניהם פופולאריים מאוד בקרב המצביעים".
יונתן שאול
בוז'י הרצוג. ישמור על מקומו הבכיר? יונתן שאול
מי תתפוס את המקום הרביעי?

גם בעניין המועמדים הממולצים של שני היריבים, פרץ את יחימוביץ', מתנהל קרב קשה. כך, למשל, אחת המועמדות הבולטות שיכולה לתפוס את המקום הרביעי היא העיתונאית מירב מיכאלי, אותה מקדם פרץ. כיוון שהמקום הרביעי מובטח לאישה, צפוי לה קרב קשה מול מועמדות אחרות, ביניהן יו"ר תנועת הצעירים במפלגה, מיכל בירן, המועמדת המועדפת על יחימוביץ'.

סדר היום יתחלק כך שהקלפיות ייפתחו בסביבות השעה 10 בבוקר ברחבי הארץ, כאשר אל הקלפי המרכזי הממוקם בגני התערוכה בתל אביב תגיע בשעה 11 יחימוביץ' על מנת לממש את זכות ההצבעה שלה.

עם זאת, בעבודה מציינים כי לא תהיה הצבעה אלקטרונית מלאה כפי שהיה בליכוד, זאת כיוון שהמערכת האלקטרונית ביום ההצבעה קרסה. "עשינו הפקת לקחים מהליכוד" אמר הערב (ד') מזכ"ל המפלגה, חיליק בר, לו שוריין

באופן סמלי המקום השביעי ברשימה.

"ההצבעה תהיה חצי ממוחשבת. מדובר בזמן של 12 שעות הצבעה, כאשר 900 עובדי חברה חיצונית ייפרשו בשבעים אתרים בכל רחבי הארץ מקריית שמונה ועד אילת. כדי לאפשר לאנשים לא נגישים להגיע לקלפיות תהיה אופציה של הקלפי הנייד. אנו עושים הכול כדי שלאנשים יהיה נוח להגיע".

עקב אותה התקלה שהביאה לעיכוב בתוצאות בליכוד, החליטו במפלגה לדחות את הצגת התוצאות עד ליום שישי בשעות הבוקר, או אז יגיעו כל המועמדים לבית ברל בת"א על מנת לצפות במועמדים שנבחרו על ידי כלל מצביעי העבודה.

"אנו מעריכים שהתוצאות לא יהיו מיידיות והן יאושרו בשעות הבוקר המוקדמות ביום שישי" הוסיף בר. "כשאני רואה את הרשימה הימנית בליכוד, אני רוצה שהרשימה של המפלגה שלנו תהיה הכי אטרקטיבית" סיכם בר.

צילום: ראובן קסטרו
תתפוס את המקום הרביעי? מירב מיכאלי צילום: ראובן קסטרו
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים