אבו מאזן סירב לנתניהו: אל תלך לאו"ם ונתחיל במו"מ

ראש הממשלה העביר מסרים ליו"ר הרשות הפלסטינית, כי הוא מתכוון לחדש את התהליך מיד לאחר הבחירות, אך מחמוד עבאס סירב להצעה כיוון שחשב שהיא לא רצינית

אלי ברדנשטיין | 29/11/2012 8:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר מסרים ליו"ר הרשות אבו
לא האמין לנתניהו. אבו מאזן
לא האמין לנתניהו. אבו מאזן AFP
מאזן שאם יחזור בו מהפנייה לאו"ם, יסכים לחדש אחרי הבחירות בישראל את המשא ומתן. אבו מאזן דחה את ההצעה. המסרים הועברו דרך ארה"ב וצרפת, וייתכן שאף ישירות.

בביקור בארמון האליזה ביקש שליחו של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו, מז'אן פול אורטיז, יועצו המדיני של נשיא צרפת פרנסואה הולנד, לומר לפלסטינים שישראל רצינית מאוד בכוונותיה לחדש את המשא ומתן וכי תעשה זאת מיד אחרי הבחירות.

מסר דומה העביר השליח האמריקאי המיוחד למשא ומתן, דיוויד הייל, בפגישתו עם אבו מאזן בברן שבשוויץ. הייל אמר שארה"ב מחוייבת לחדש את המשא ומתן מיד לאחר הבחירות בישראל וביקש ממנו לדחות את הפנייה לאו"ם.

נתניהו קרא גם פומבית לאבו מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן. "אם הוא באמת רציני ומתכוון לקדם את השלום, מבחינתי אפשר לשבת היום‭,"‬ אמר בישיבת הממשלה ב‭4-‬ בנובמבר. "ירושלים ורמאללה מרוחקות רק שבע דקות זו מזו‭."

אלא

שאבו מאזן סירב משום שלא היה מדובר בהצעה קונקרטית והוא לא האמין להבטחות נתניהו. במערכת המדינית בישראל סבורים שאילו ישראל וארה"ב היו מניחות על שולחנו של אבו מאזן יוזמה מדינית רצינית, הוא היה נענה להפצרות ונסוג מהפנייה לאו"ם.

גורם בכיר בי-ם: "מעמד מדינה משקיפה הוא חסר משמעות"
טיבי על ההחלטה הצפוייה באו"ם: "זה אירוע היסטורי"
אולמרט: תומך בהצעה הפלסטינית למעמד משקיפה באו"ם

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים